فرماندار ایرانشهر: تربیت روحی زمینه‌ساز ایجاد نسل قابل اتکا است

شعبانی گفت: مساله تربیت روح و روان انسان‌ها بیشتر مورد توجه است تا افراد قابل اتکا و اعتماد به نسل فعلی و آینده تقدیم شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، علی شعبانی سرپرست فرمانداری ایرانشهر    در آیین بزرگداشت هفته امور تربیتی گفت: اصلی‌ترین رکن فرهنگ و انتقال دانش و علم، باورها، آیین‌ها و مجموعه آن چیزی که ما آن را فرهنگ و تمدن می‌نامیم آموزش و پرورش است.

او افزود: آنچه که شناسنامه یک ملت بوده و آن را از لحاظ هویت و ساختار فکری و اجتماعی، فرهنگی و تمدنی از سایر ملل و اقوام متمایز می‌کند در بستر آموزش و پرورش شکل می‌گیرد.

سرپرست فرمانداری ایرانشهر بیان کرد: سعادت و سازندگی همه کشور‌ها در گرو آموزش و پرورش بوده و کیفیت این مهم چگونه بودن، چگونه زیستن و چگونه رفتن انسان‌ها را ترسیم می‌کند.

او با اشاره بر تغییرات مکرر نظام آموزشی در دهه‌های اخیر گفت: این تغییرات در راستای فراگیری و آموزش و ساختن انسان متخصص و دانشمند و فنی بوده، زیرا جامعه به انسان‌های تربیت شده و پرورش‌یافته نیازمند است تا جامعه را هم برای خود و هم برای دیگران مستعد و زندگی سالم، بهینه و شیرین برای همه بخواهند.

شعبانی با اشاره به اینکه ما به انسان‌هایی نیاز داریم که از لحاظ روحی پرورش یافته و بتواند منافع و مصلحت‌های ملی و مسیر عزت جامعه را درست تشخیص دهند گفت: ما به آموزش توجه داریم، ولی باید بیشتر به پرورش انسان‌ها فکر کنیم تا افرادی مثل شهید رجایی و باهنر و انسان‌های شکوفا داشته باشیم.

او با بیان اینکه پروش انسان‌هایی مهم است که حیات انسان‌ها را فراتر از مسائل و مولفه‌های قومی، نژادی، مذهبی، دینی، زبان، رنگ و جغرافیا ببینند خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم چنین انسان‌هایی داشته باشیم باید تربیت افراد درست انجام شود.

سرپرست فرمانداری ایرانشهر با اشاره به نقش تربیت در رفتار بیان کرد: آموزش کافی نیست اگر یک انسان آموزش و علم و تخصص داشت، اما تربیت نداشت می‌شود یک دیکتاتور مثل صدام، نرون و ده‌ها نمونه ستمگر و شخصیت ناهنجار در تاریخ که جامعه و انسان و تمام هر چه است را در خدمت خود می‌خواهد.

او با بیان اینکه آموزش و پرورش ۲رکن مهم برای هر جامعه‌اند خاطرنشان کرد: برای اینکه انسان را از منجلاب بی اخلاقی و چالش‌های نظام بی روح صنعتی امروز نجات دهیم باید انسان‌های رشد یافته تربیت کنیم.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر