لزوم حفاظت و احیاء باغ‌های قصردشت شیراز

امام جمعه شیراز گفت: شیراز شهر باغ‌های زیبا و دلنشین است و متولیان مدیریت شهری باید تلاش کنند تا باغات شیراز حفظ و احیا شوند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در خطبه‌های نماز جمعه، گفت: طرحی که امام جمعه فقید شیراز برای درختکاری داشتند موجب شد که شاهد افزایش سرانه سبز استان فارس و کلانشهر شیراز باشیم این در حالی است که دستگاه‌های متولی باید با سو استفاده کنندگان از فضای سبز و منابع طبیعی استان مقابله کنند.

او ادامه داد: شیراز شهر باغ‌های زیباست و این باغ‌ها بایستی به هر گونه‌ای که امکان پذیر است حفاظت شوند تا شاهد افزایش سرانه فضای سبز سومین حرم اهل بیت در ایران اسلامی باشیم.

امام جمعه شیراز با اشاره به مفاخر دنیای اسلام گفت: فارابی از جمله شخصیت‌هایی است که در علوم اسلامی دارای جایگاه ویژه‌ای است، اما کمتر به وی پرداخته شده، اما نظرات و دیدگاه این عالم دینی در علوم اسلامی همواره مورد استفاده دانشمندان عصر حاضر قرار گرفته است.

آیت الله دژکام افزود: فارابی به علت خدماتی که در علوم جهان اسلام داشته توجه ویژه‌ای به تعالی انسان‌ها در زندگی دارد و معتقد است که سعادت حقیقی زمانی است که افراد به فکر دنیای آخرت خویش باشند.

او ادامه داد: مسئولان در جامعه اسلامی نیز باید به دنبال سعادت اخروی باشند و فعالیت‌های خود را به گونه‌ای تعیین کنند که عاملی برای افزایش رفاه مردم و سعادت اخروی خود باشد این در حالی است که کارشناسان علوم انسانی اسلامی باید به دنبال تغییر پارادایم‌های انسانی باشند.

او ادامه داد: پایگاه استنادی جهان اسلام که در استان فارس و شهر شیراز مستقر است و باید به دنبال تغییر پارادایم‌های انسانی در قالب تالیفات دانشمندان اسلامی و تعمیم آن به ادبیات انسان شناسی جهان باشند.

نماینده ولی فقیه در فارس با تاکید بر اینکه پژوهشگران و محققان علوم انسانی باید مبنای سعادت دنیا را عوض و روی این مبنا تحقیق کنند، چرا که نگاه به سعادت دنیا موجب شده تا نتیجه گیری‌ها دلخواه ما نباشد و پارادایم‌ها تغییر کند، گفت: نیاز است که پارادایم‌های فلسفی توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در باب سعادت تبیین شود.

امام جمعه شیراز با اشاره به مراسم‌های مختلف مذهبی عنوان کرد: گرامیداشت مراسم‌های آئینی در ماه‌های رجب و شعبان در استان فارس نسبت به سایر استان‌ها باید بیشتر مورد توجه باشد و این مراسم‌ها به صورت ویژه در کنار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شود.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز تاکید کرد که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، در شیراز بیش از شهر‌های دیگر وظیفه ادب نسبت به شهادت حضرت موسی بن جعفر (ع) به جا آورده شود. دلیل آنکه رهبر معظم انقلاب شیراز را سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران نامیدند، قرارداشتن آرامگاه این امام‌زاده بزرگوار در شیراز بود، لذا، در چارچوب اصول بهداشتی هم می‌توان به ساحت ایشان، عرض ادب کرد.

امام جمعه شیراز متذکر شد: برخی در زمان انتخابات شعار‌هایی می‌دهند اگر مسلمانان به توصیه‌های ائمه اطهار نظیر خیرخواهی، ولایت مداری و اتحاد مؤمنان توجه داشته باشند درخواهند یافت که این شعار‌های انتخاباتی حقیقی بوده یا واقعی نیست.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر