تشکیل کمیته دائمی جهت پیشگیری از ساخت‌و‌ساز‌های غیر مجاز در شیراز

فرماندار شهرستان شیراز در بازدید از سکونتگاه‌های غیر رسمی در شهرستان شیراز از تشکیل کمیته دائمی جهت جلوگیری از ساخت‌و‌ساز‌های غیر مجاز خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمدرضا امیری در بازدید میدانی از سکونتگاه‌های غیررسمی و همچنین روستا‌های اطراف شهر شیراز که با هدف بررسی وضعیت ساخت و ساز‌های غیر مجاز و با حضور مصطفی بحرینی، دادستان مرکز استان و جمعی از مدیران شهرستان و استان و دهیاران صورت گرفت، گفت: شناسایی متخلفان در تفکیک و فروش غیرقانونی اراضی و معرفی آنان به دادستانی و فرمانداری در حال حاضر یک اولویت و ضرورت است.

فرماندار شیراز همچنین از تشکیل کمیته دائمی جهت جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیر مجاز با مدیریت دفتر فنی استانداری و دبیری فرمانداری با حضور نمایندگانی از دادستانی، شهرداری، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و اوقاف و امور خیریه در شهرستان شیراز خبر داد.

او اظهار داشت: کمیته مذکور هر دو هفته یک بار برای بررسی مشکلات ساخت و ساز‌های غیر مجاز تشکیل جلسه خواهد داد و تمامی موارد شناسایی شده، مورد ارزیابی و واکاوی قرار خواهد گرفت.

فرماندار شهرستان شیراز بر ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده‌های ارسالی از سوی شهرداری، امور اراضی و راه و شهرسازی، از سوی کمیسیون ماده ۹۹ و همچنین محاکم قضایی و برخورد قاطع با متخلفین تاکید کرد.

پلمب بنگاه‌های املاک غیرمجاز و متخلف در دستورکار دستگاه قضا

دادستان عمومی و انقلاب شیراز نیز در این نشست، وضعیت باغ شهری‌ها و تفکیک و ساخت و ساز‌های غیرمجاز زمین‌های زراعی با هدف تغییرکاربری را نگران کننده توصیف کرده و ساماندهی مشاوران املاک غیرمجاز منطقه را ضروری دانست.

مصطفی بحرینی از عدم واگذاری انشعابات باغ شهری‌های غیر مجاز و برخورد قضائی با مدیران متخلف در این حوزه خبر داد و خاطرنشان کرد: پلمپ بنگاه‌های املاک غیرمجاز و متخلف، توسط اتحادیه مشاوران املاک در دستور کار قرار خواهد گرفت.

همچنین در این نشست مدیرکل دفتر فنی استانداری اظهار داشت: با تاکیدات استاندار و با هدف ساماندهی ساخت ساز‌های مجاور روستا‌های اطراف شیراز، طرح‌های هادی این روستا‌ها بازنگری و برخی مناطقی که خارج از طرح هادی ایجاد شده اند، با رعایت الزاماتی که حداقل شرایط را داشته باشند، به طرح هادی الحاق خواهند شد.

جمشیدی گفت: به‌منظور پاسخ به نیاز مسکن، مناطق مستعد ایجاد محیط مسکونی شناسایی و به این منظور اختصاص داده خواهد شد.

شهردار شیراز نیز با اشاره به وسعت حریم شهر شیراز، از دشواری‌های کنترل ساخت ساز در این محدوده وسیع سخن گفت و خواستار مشارکت همه دستگاه‌های مسئول در امر کنترل ساخت ساز و حفظ اراضی زراعی و باغات شد و گفت: شهرداری آمادگی لازم برای ساماندهی حریم شهر را دارد.

شایان ذکر است از دیگر تصمیمات این بازدید، شناسایی افراد سودجو و فرصت طلب که اقدام به تفکیک و فروش غیرمجاز اراضی می‌نمایند، توسط پلیس امنیت اقتصادی و قرارگاه احمد بن موسی بسیج سپاه پاسداران و معرفی آنان به فرمانداری و دستگاه قضایی بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر