وضعیت آب و هوا در ۱۶ اسفند ماه؛

بارش باران در استان‌های گلستان و خراسان شمالی/افزایش دمای هوا در سواحل دریای خزر

امروز در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر برف پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر برف پیش‌بینی می‌شود. در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید و به تدریج در سواحل دریای خزر افزایش موقتی دما بین ۵ تا ۸ درجه رخ می‌دهد.

آسمان تهران امروز صاف همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود.

یکشنبه با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر دمای هوا کاهش یافته و ابرناکی و بارش در گیلان، مازندران و همچنین در ارتفاعات شمال غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

در سایر مناطق کشور آسمان صاف است. با گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور، دوشنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

سه‌شنبه در گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران، در ارتفاعات البرز شرقی بارش برف و در شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

بعد از ظهر چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور بارش در این مناطق آغاز می‌شود. پنجشنبه گستره بارش کل نوار شمالی و نواحی از غرب و جنوب غرب کشور را نیز در بر خواهد گرفت. در گیلان، مازندران، جنوب اردبیل، شرق آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش شدت خواهد داشت و در ارتفاعات بارش برف سبب کاهش دید و لغزندگی جاده‌های کوهستانی خواهد شد.

روز‌های شنبه و یکشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر