رئیس شرکت تعاونی سهام عدالت کشور:

سازمان بورس اصل را فدای فرع می‌کند

سازمان بورس می‌تواند بزرگترین بازار سرمایه منطقه را دراختیار داشته باشد، اما خود را درگیر فرعیات کرده است.

عسکر توکلی رئیس شرکت تعاونی سهام عدالت کشور  در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،گفت: در حالیکه سازمان بورس با استفاده از ظرفیت سهامداران می‌تواند بزرگترین بازار سرمایه را در منطقه داشته باشد خود را درگیر فرعیاتی مانند سامانه سجام یا صندوق سپرده گذاری کرده است.

او ادامه داد: بازار سرمایه ایران با ظرفیت ۵۰ میلیونی سهامداران می‌تواند سبب رونق اقتصادی کشور شود، اما تصمیم گیری‌های نادرست بی رغبتی سرمایه گذاران را به دنبال داشته است.

رئیس شرکت تعاونی سهام عدالت کشور گفت: در حالیکه خود سازمان بورس اعلام کرده است پرداخت سود سهام عدالت ارتباطی به نامنویسی در سامانه سجام ندارد، اما به گونه‌ای تصمیم می‌گیرند که مردم برای دریافت سجام همچنان باید روانه دفاتر پیشخوان شوند.

عسکر توکلی ادامه داد: مقرر شده بود دو بانک کشور با سهام عدالت تسهیلات و کارت اعتباری پرداخت کنند که متاسفانه هر دو بانک با اعلام اینکه هنوز زیرساخت‌ها فراهم نشده است این طرح را اجرایی نکردند.

او با انتقاد از تاخیر پرداخت سود سهام توسط شرکت‌های سرمایه پذیر گفت: این شرکت‌های باید هشت ماه پس از برگزاری مجمع سود سهام عدالت را پرداخت می‌کردند، اما هنوز هیچ سودی واریز نشده است.

انتهای پیام / ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر