کاروانسرای تاریخی خسروشاه ثبت ملی می‌شود

 رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان تبریز گفت: کاروانسرای تاریخی خسروشاه در فهرست آثار ملی ایران ثبت می‌شود و اقدامات اولیه در این رابطه در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، اسبقی رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان تبریز در نشستی با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خسروشاه گفت: تلاش‌هایی در راستای تقویت زیرساخت‌ها، صیانت از مواریث تاریخی و ثبت ملی آثار ناملموس خسروشاه اعم از آیین دینی اهل قبیله،تاوا کبابی و پالیت قیقاناغی این شهر به انجام رسیده است و قرارگیری کاروانسرای تاریخی نیز جزو اولویت‌های اصلی میراث فرهنگی تبریز به شمار می‌رود.

او با اشاره به پیگیری روند اجرایی پروژه‌های قیز قلعه سی، یانیخ تپه و برج کبوتران شهر خسروشاه گفت: بنا به تاکید مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی در راستای حفاظت از این سه اثر تاریخی، تملک اراضی برج کبوتران و عملیات حصارکشی و فنس کشی به دور قیزقلعه سی توسط شهرداری خسروشاه آغاز شده است.

اسبقی گفت: همچنین اقدامات فنس کشی توسط میراث فرهنگی استان و پژوهش‌های باستان شناسی در یانیخ تپه نیز به صورت مستقیم توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور در حال پیگیری است.

او افزود: تبدیل خانه افتخاری خسروشاه به موزه و همچنین کاوش، مرمت و بازسازی حمام تاریخی خسروشاه از دیگر مطالبات مهم مردم و شورای شهر است که به ترتیب اولویت در دستور کار این اداره کل با مشارکت شهرداری قرار خواهد گرفت.

اسبقی همچنین از تبدیل محور گردشگری هشت بهشت خسروشاه به عنوان یکی از محور‌های شاخص گردشگری شهرستان تبریز با همکاری شهرداری این شهر خبر داد.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر