پیشتازی فارس در ثبت داده‌های واکسیناسیون کرونا در سامانه‌های آماری

از ابتدای آغاز اپیدمی کرونا، فارس در ثبت داده‌های مربوط به این بیماری، در بستر سامانه‌های اطلاعاتی پیشتاز بوده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: داده‌های ثبت شده در این سامانه‌ها در یک سال اخیر، در مدیریت بهتر بیماری بسیار کارآمد بوده و توانسته مجموعه مدیریتی سلامت فارس را برای تصمیم گیری در این شرایط بحرانی یاری رساند.

مهرزاد لطفی ادامه داد: واکسیناسیون کرونا نیز در شرایط حاضر، یکی از اولویت‌های مهم نظام سلامت کشور و ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا محسوب می‌شود که لازم است تدابیر لازم برای اجرای موفق آن اندیشیده شود.

او با تاکید بر رعایت دو اصل دقت و سرعت در ادامه واکسیناسیون کرونا در استان، پیش بینی بستر آماری برای ثبت صحیح داده‌های مربوط به افراد دریافت کننده و عوارض احتمالی را در دستور کار اعضای این ستاد قرار داد.

رئیس دانشگاه با پیگیری میزان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته و بستری بیماران در بخش‌های عادی و ویژه، نسبت به خطر اوج گیری دوباره بیماری در استان، هشدار داد.

لطفی با اشاره به نزدیک بودن تعطیلات نوروزی، از اعضای ستاد خواست تا تدابیر لازم برای آمادگی مراکز ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در استان پیش بینی شده و برآورد فعالیت دو ستاد سلامت نوروز ۱۴۰۰ و ستاد دانشگاهی کرونا، ارائه خدمات مطلوب به مردم استان باشد.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر