رئیس مدیریت و برنامه ریزی فارس:

فارس در ابلاغ اعتبارات هزینه‌ای رتبه دوم است

نوروزی، کل اعتبار هزینه‌ای استان برای دستگاه‌های تابع نظام بودجه در ابتدای امسال را 758 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: فارس در ابلاغ اعتبارات هزینه‌ای رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حسن نوروزی در شانزهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه فارس، بیان کرد: اگرچه کل اعتبار هزینه‌ای فارس برای دستگاه‌های تابع نظام بودجه در ابتدای امسال ٧٥٨ میلیارد تومان بود، اما طی سال ۱۲۶.۸ میلیارد تومان اضافه بر این اعتبار از محل تفاهم‌نامه مالیاتی، بند ط و... ابلاغ شد.

او اظهار کرد: فارس در ابلاغ اعتبارات هزینه‌ای رتبه دوم کشور را داشته، اما این ابلاغ‌ها صرفا کسری حقوق‌ها را پوشش داده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس همچنین به عملکرد اعتبارات اسناد خزانه اسلامی در استان اشاره و بیان کرد: تا روز چهارشنبه ١٣ اسفندماه، ٣٤٩ میلیارد تومان از ارسالی‌های ما به سازمان برنامه بودجه و بودجه تخصیص پیدا کرده که ٢٣٨ میلیارد تومان آن از نوع مالیاتی و مابقی بانکی است.

نوروزی ادامه داد: پس از دستور صدور تخصیص از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت اقتصاد باید اسناد تسویه مرتبط با آن را صادر کند که تاکنون ٢٦٠ میلیارد تومان تاکنون صادر شده است.

او تصریح کرد: ١٠٣ میلیارد تومان اسناد دیگر نیز به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده که در حال بررسی قرار دارد که ١٠٠ میلیارد تومان آن بانکی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس یادآور شد: اسناد ارسالی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، راه و شهرسازی فارس، آب منطقه‌ای فارس و راه و شهرسازی لارستان به ترتیب رتبه یک تا چهار سرجمع اسناد ارسالی به سازمان برنامه و بودجه کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس نیز در این جلسه به جذب اعتبارات اسناد خزانه اسلامی در استان اشاره و کل اعتبار اسناد خزانه اسلامی تخصیص یافته به فارس را حدود یکهزار و ٢٧٠ میلیارد تومان اعلام کرد که تاکنون ١٢٣٧ میلیارد تومان آن توزیع شده است.

بابک دایی همچنبن میزان اعتبار جذب شده تخصیصی که به بانک ارسال و صادر شده را هم ٦٣٥ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ٦٠٢ میلیارد تومان هنوز جذب نشده است.

او با بیان اینکه ٥١ درصد اعتبارات اسناد خزانه اسلامی در فارس جذب شده است، گفت: از ١٨٤ دستگاه اجرایی که دارای اعتبار اسناد خزانه اسلامی هستند تاکنون ٥٦ دستگاه اقدام به جذب این اعتبار از رقم ٣ تا ١٠٠ درصد کرده‌اند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس خاطرنشان کرد: ٥٥ درصد از کل تخصیص اسناد خزانه اسلامی در اختیار شرکت آب منطقه‌ای فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز است که به ترتیب ٦٦ و ٧٠ درصد جذب داشته‌اند.

در این جلسه برخی مصوبه‌های کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی و شهری و عشایری و آمایش سرزمینی به بحث و بررسی گذاشته شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر