زرین آمیزی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کلید آزمون دکتری ۲۰ اسفند منتشر می‌شود

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور به بیان توضیحاتی درباره تاریخ انتشار کلید اولیه آزمون دکتری تخصصی ناپیوسته سال ۱۴۰۰ پرداخت.

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: صبح جمعه پانزدهم اسفند ۱۳۹۹ آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی ۱۴۰۰ برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برگزار شد.

زرین آمیزی اضافه کرد: در این آزمون ۱۸۵ هزار و ۶۹ داوطلب ثبت نام کرده بودند، بر اساس آمار تعداد ۱۶۳ هزار و ۹۶۷ نفر کارت ورود به جلسه خود را دریافت کردند و ۲۱ هزار و ۱۰۲ نفر کارت ورود به جلسه خود را دریافت نکردند که آمار نهایی غایبان بعد از قرائت پاسخ نامه‌ها مشخص و اعلام می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: به عبارتی در این آزمون ۱۱ درصد از داوطلبان کارت ورود به جلسه خود را دریافت نکردند.   از جمع کل داوطلبان این آزمون، ۸۲ هزار و ۶۹۶ نفر (۴۵ درصد) زن و ۱۰۲ هزار و ۳۷۳ نفر (۵۵ درصد) مرد بودند.  

زرین آمیزی گفت: کلید اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۰ روز چهارشنبه ۲۰ اسفند بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

به گفته‌ مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش، داوطلبان کنکور دکتری ۱۴ روز مهلت اعتراض به کلید سوالات را دارند و از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش می‌توانند اعتراض خود را ثبت کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش توضیح داد: در گروه علوم انسانی ۱۱۷ هزار و ۱۷ داوطلب، علوم پایه ۱۴ هزار و ۵۲۸ داوطلب، فنی مهندسی ۲۹ هزار و ۷۸۷ داوطلب، کشاورزی و منابع طبیعی ۸ هزار و ۱۳۹ نفر، هنر ۹ هزار و ۵۴۲ نفر، دامپزشکی ۲ هزار و ۳۳۴ داوطلب، زبان ۳ هزار و ۷۲۲ داوطلب شرکت کردند.  

زرین آمیزی افزود:  نتایج اولیه شامل کارنامه خام، تراز و نمره کل دهه آخر فروردین ماه ۱۴۰۰ از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود و انتخاب رشته هفته اول اردیبهشت آغاز خواهد شد.

نحوه ارسال اعتراض به کلید سوالات دکتری

او درباره نحوه ثبت اعتراض به کلید سوالات کنکور دکتری گفت: باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست‌ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس darkhast.sanjesh.org مراجعه کرده و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت کنند.

به گفته‌ این مقام مسئول، پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می‌شود. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس rahgiri.sanjesh.org وارد شده و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر