رضایی:

مدیریت جهادی پشت هیچ مانعی متوقف نمی‌شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مدیریت جهادی پشت هیچ مشکل و مانعی متوقف نمی‌شود و با خلاقیت و نوآوری جلو می‌رود.

به گزارش حوزه  دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز دوشنبه در هفتمین همایش مدیریت جهادی کشور که با شعار «مدیریت جهادی لازمه توسعه و پیشرفت کشور» برگزار شد، گفت: پیشرفت کشور نیازمند کار تیمی و جمعی است.

وی مهم‌ترین دستاورد دفاع مقدس را پیدایش و کشف الگوی مدیریت بومی با اتکا به آموزه‌های اسلامی و ایرانی عنوان کرد آن هم توسط نسل جوان و فرزندان ملت عزیز و پرافتخاری که دشمنان در دویست سال اخیر اعتماد به نفسش را بمباران کرده بودند. فرزندان ملت در دفاع مقدس روی پای خود ایستادند و راه پیشرفت کشور را گشودند و به پیروزی دست یافتند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشورمان به دست بیگانه بیافتد.

رضایی افزود: در انقلاب و دفاع مقدس بود که ملت بیش از پیش به این باور ایمان آورد که ملت ایران می‌تواند راه ویژه و منحصربفرد خود را برای پیشرفت بپیماید. ایران، امروز در دهه پنجم، در عرصه اقتصاد هم می‌تواند راه خود را باز کند و جلو برود. کار‌های مثبت و پروژه‌های خوبی در کشور به صورت جزیره‌های پراکنده وجود دارد و انجام می‌شوند، که باید به صورت یکپارچه و برخوردار از یک نظم مکمل انجام شوند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به نمونه‌هایی از فعالیت‌های جهادی صورت گرفته در کشور اشاره کرد و گفت: انجام پروژه‌های پالایشگاهی با تکنولوژی بومی، یک کار جهادی پرافتخار بود که جوانان انقلاب آن را به بهترین شکل و بالاترین راندمان انجام دادند.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت جهادی برای کشور ما یک ضرورت است، افزود: کشور ما تجربه و دانش این الگوی مدیریتی را دارد. البته شایسته است که این الگو در همه امور و با نگان کلان و به هم پیوسته اجرا شود، اما هرجا به صورت خُرد عمل شده نیز موفق بوده است.

رضایی گفت: اولین ویژگی مدیریت جهادی، پیش بینی حوادث و رویداد‌ها است. اگر مدیریت اجرایی کشور از توان علمی خوب برای پیش بینی برخوردار بود، نباید این حجم از حاشیه نشینی در شهر‌های کشورمان ایجاد می‌شد. متاسفانه شاهد هستیم مدیریت کشور دچار روزمرگی و نگاه‌های کوتاه مدت و انفعالی شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مدیریت جهادی، دانش رویارویی با رویداد‌های زندگی است. تمام زندگی، رویداد است و باید به بهترین شکل با آن‌ها مواجه شد و پیامد‌ها را پیش بینی کرد.

رضایی گفت: مدیریت جهادی پشت هیچ مشکل و مانعی متوقف نمی‌شود و با خلاقیت و نوآوری جلو می‌رود. در عملیات خیبر، ۱۴ کیلومتر پل شناور را در شرایط خاص و پیچیده احداث کردیم. نسل اول پهپاد‌هایی که کشورمان امروز با بهترین کیفیت تولید می‌کند، در جنگ و برای شناسایی ساخته شد. هواپیمای کنترلی مهاجر در دوران دفاع مقدس ساخته شد.

وی با بیان اینکه کار کردن جمعی با محوریت فرهنگِ برادری، یک ویژگی مدیریت جهادی است، گفت: قاسم سلیمانی در غم احمد کاظمی اشک می‌ریخت. این اشک، نمودی از انس دو برادر از دو استان و دو گویش بود. مدیریت جهادی بر پایه برادری پیش می‌رفت. یک دانشجو که شهید می‌شد، همرزمانش برگه‌های مرخصی خود را پاره می‌کردند تا در جبهه بمانند و از آرمان او دفاع کنند.

رضایی گفت: به رغم وجود مشکلات اقتصادی، ظرفیت‌های عظیم و قابل توجهی در کشور وجود دارد که مدیریت جهادی می‌تواند این پتانسل‌ها را آزاد کند تا پیشرفت و شتاب پیشرفت کشور بیشتر شود. کشور نیازمند این سبک مدیریتی است.

در این مراسم از خانواده سه پرستار مدافع سلامت شهید کیانا نخعی، شهید نرجس خانعلیزاده و شهید مریم رحیمی تجلیل و تقدیر شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر