۶۲ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در سیستان و بلوچستان مجوز فعالیت گرفتند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به پراکندگی استان ۶۲ آموزشگاه آزاد در نشست هیات نظارت استانی جواز تاسیس بکار را گرفته و از سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،خداداد اولیایی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان در نشست هیات نظارت آموزشگاه‌های آزاد سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۲۲۰ آموزشگاه آزاد ویژه فنی و حرفه‌ای در استان فعال بوده اظهارداشت: مجوزهای صادر شده در رشته‌های متنوع دامپروری، پرورش آبزیان،ماکیان و صنایع تبدیلی، صنایع دستی، تزیینی،سنتی بلوچ، مراقبت و زیبایی، امورمالی و بازرگانی، فناوری اطلاعات، برق، الکترونیک(تلفن همراه) معماری، ساختمان، قنادی و شیرینی‌پزی و آشپزی است.

علیرضا نصیری دبیر نظارت سیستان و بلوچستان نیز این نشست گفت: بعد از تغییر دستورالعمل درسال ۹۹ تعداد۶۲ مجوز در رشته‌های مهارتی مورد نیاز استان صادر شده و به‌صورت میانگین در هر آموزشگاه برای سه تا پنج نفر به‌طور مستقیم شغل ایجاد و این روند در سال ۱۴۰۰نیز ادامه خواهد داشت.

با توجه به وجود بیشترین قشر جوان کشور در سیستان و بلوچستان و کمبود اشتغال پایدار در این استان توجه به مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و استفاده از این آموزش‌ها در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه ای بسیار مهم و قابل توجه است.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر