تحویل محموله جدید واکسن کرونا به کرمانشاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تحویل محموله جدید واکسن کرونا به استان خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، محمودرضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اختصاص محموله جدید واکسن کرونا به استان، گفت : دیروز ۱۵ هزار و ۴۸۰ دُز واکسن کرونا به استان تحویل شد که این واکسن‌ها نیز با اولویت کادر بهداشت و درمان تزریق خواهد شد.

او گفت : با تمهیدات و برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان روز چهارشنبه (اول اردیبهشت) واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان استان به صورت کامل انجام خواهد شد.

مرادی افزود: جهت افزایش سرعت و دقت در واکسیناسیون، تزریق واکسن در دوشیفیت کاری و با نظارت معاونت بهداشتی انجام و در سامانه "سیب" ثبت خواهد شد تا در کوتاهترین زمان ممکن پرسنل واکسینه شوند.

او با بیان اینکه تزریق واکسن بر اساس پروتکل‌ها انجام خواهد شد، افزود: تمام بیمارستان‌ها و شبکه‌های بهداشت و درمان موظف به اجرای این پروتکل‌ها هستند و نباید خارج از روال فردی واکسینه شود.

مرادی به روند افزایشی بیماران مبتلا به کرونا اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به افزایش تعداد موارد بستری در بیمارستانها، باید درمان سرپایی بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و در این راستا مراکز درمان سرپایی در شهرستان‌ها باید افزایش یابد.

او افزود: با تلاش‌های صورت گرفته سه مرکز به مراکز ۱۶ ساعته در شهر کرمانشاه اضافه خواهد شد.

او گفت: راه اندازی این مراکز در شهرستان‌هایی که مراکز ۱۶ ساعته ندارند یا تعداد آن کم است، ضروری است.

مرادی گفت: در شهرستان‌هایی مانند سنقر و کلیایی و اسلام آبادغرب که تعداد موارد بستری زیاد است باید به تعداد مراکز درمان سرپایی اضافه شود تا موارد بستری کاهش یابد، همچنین باید کمیته ترخیص در بیمارستان‌ها تشکیل گردد.

این مسئول افزود: بیشترین تاکید ما بر رعایت جدی دستورالعمل های بهداشتی و اجرای آن‌ها است که متاسفانه در شهر کرمانشاه دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت فراگیر رعایت نمی‌شود .

انتهای پیام/د

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار