کد خبر: ۷۹۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۳۷

دومین همایش ملی مدیریت پژوهش و فناوری صبح امروز- یكشنبه - با حضور جمعی از صاحبنظران و اساتید دانشگاه در مركز اسناد و كتابخانه ملی ایران آغاز به كار كرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در مراسم گشایش این همایش ' محمد مهدی نژاد نوری ' معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری،' سعید سهراب پور'قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و حجت الاسلام والمسلمین ' محمد حسن ابوترابی فرد 'معاون امور قوانین مجلس شورای اسلامی حضور داشتند .


این همایش به میزبانی پژوهشكده سیاست گذاری علم ، فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف و با همكاری وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری برگزار می شود.
هدف از برگزاری این همایش، بررسی چالش ها و ارایه راهكارهای مناسب برای توانمند سازی و ورود جدی تر بخش خصوصی و غیردولتی به نظام پژوهش و فناوری كشور ااست.
قرار است همزمان با برپایی این همایش سند پشتیبان برای كمك به نقشه جامع علمی كشور و پیشبرد هرچه سریعتر فناوری و نوآوری دركشور ارایه شود.
در تدوین این سند تمامی ذی نفعان نظام پژوهش كشور از جمله دانشگاه ها، پژوهشكده ها و حتی شركت های بزرگ صنعتی مشاركت دارند.
پیش از برگزاری این همایش، پنج نشست تخصصی به عنوان پیش همایش با هدف بررسی مسایل گروه های مختلف نظام پژوهش كشور برپا شد و قرار است نتایج این پنج نشست تخصصی امروز با حضور صاحبنظران به بحث و بررسی گذاشته شود.
برپایی نشست های تخصصی با محوریت مراكز رشد و فناوری ، نقش دانشگاه ها در زمینه فناوری، پژوهشكده های حوزه فناوری، بنگاه های كوچك ، متوسط و بزرگ از جمله برنامه های دومین همایش ملی مدیریت پژوهش و فناوری است.
در این همایش یك روزه موضوعات محوری همچون جهاد اقتصادی و اقتصاد مبتنی بر دانش، بررسی سیاست ها و برنامه های پژوهش و فناوری ، تحلیل نقش بخش غیردولتی در فعالیت و تامین مالی پژوهش و فناوری در ایران و جهان، بررسی ساختار ها و نهادهای پژوهش و توسعه فناوری در صنایع و بنگاه ها و چالش های مدیریت پژوهش و فناوری در دانشگاه ها و مراكز پژوهشی طرح و بررسی می شود .
در دومین همایش ملی مدیریت پژوهش و فناوری از مقام شهدای علم ، پژوهش و فناوری كشور همچون شهید حسن تهرانی مقدم، شهید مجید شهریاری، شهید مسعود علیمحمدی و شهید داریوش رضایی نژاد تقدیر می شود ./ح
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر