کد خبر: ۸۰۰۲۹
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۸

نماينده آبادان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به جلسه‌اي كه قرار است استيضاح‌كنندگان وزير نيرو با رييس مجلس برگزار كنند، گفت: با توجه به خلف وعده وزير نيرو در پيگيري مرگ تعدادي از افراد در فاضلاب آبادان، چه انتظاري داريد كه در اين جلسه شركت كنيم؟

به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران، در جلسه علني بعدازظهر امروز (يكشنبه) نماينده آبادان طي تذكري با اشاره به طرح سوال خود از وزير نيرو در مورد كشته شدن تعدادي از افراد در فاضلاب آبادان گفت: رسيدگي به اين سوال به مدت 13 ماه به طول انجاميد و نهايتا هيات‌رييسه تلاش كرد من را قانع كند، البته وزير نيز در جلسه‌اي قول پي‌گيري موضوع را داد اما هيچ پي‌گيري انجام نشد.
وي افزود: در شرايطي كه استيضاح وزير نيرو مطرح شده، سوال من مي‌توانست كارت زرد سوم به وزير باشد.
دهدشتي با بيان اينكه با وساطت رييس مجلس درخصوص سوال خود باز هم به وزير نيرو مهلت دادم، بر ضرورت حضور نامجو در مجلس جهت پاسخگويي به سوال نمايندگان تاكيد كرد.
نماينده آبادان تصريح كرد: با توجه به اينكه فردا جلسه‌اي با حضور رييس مجلس براي استيضاح‌كنندگان وزير نيرو تشكيل مي‌شود و با توجه به شرايط مذكور چه انتظاري از ما داريد كه در جلسه حضور يابيم؟
وي با بيان اينكه وزير به وعده‌اش عمل نكرده است، اين سوال را مطرح كرد كه حضور در اين جلسه حتي اگر وزير متعهد به اصلاح باشد چه ضمانت اجرايي خواهد داشت؟
محمدرضا باهنر كه رياست جلسه را بر عهده داشت، گفت: اگر فرآيند قانوني سوال يا استيضاح طي شود و طراحان رضايت ندهند، هيات رييسه موظف است به وظيفه‌ي قانوني خود عمل كند.
وي در عين حال از استيضاح‌كنندگان خواست در جلسه‌ي فردا حضور يابند شايد اين موضوع به جمع‌بندي بيانجامد./گ
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر