کد خبر: ۸۰۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۴
شماري كشيش در بين بازداشت‌‌شدگان؛

پليس نيويورک 55 از معترضان را در حالي در تدارك يك تجمع اعتراض آميز در اطراف يك كليسا بازداشت کرد، كه شماري كشيش نيز در جمع بازداشت شدگان بودند.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري رويترز؛ این افراد سعی داشتند از حصار فلزی دور یک کلیسا برای تشکیل تجمعی اعتراضی عبور کنند.
پلیس نیویورک آماری در مورد تعداد افرادی که دستگیر شدند ارائه نکرد اما رئیس وکلای نیویورک گفت كه نیروهای پلیس حدود 55 تن از معترضان را بازداشت کردند.
پس از بازداشت این معترضان مابقی افراد با عبور از خیابانهای منهتن به سوی خانه یک کشیش این کلیسا به راه افتادند اما پلیس مسیر حرکت آنان را تغییر داد. در ادامه آنها سعی داشتند وارد خیابانهای مرکزی شهر نیویورک شوند اما نیروهای پلیس سوار بر موتور سیکلت وسط صفوف معترضان حاضر شدند و سعی کردند آنها را متفرق کنند.
پس از دستگیری این 55 تن و جلوگیری پلیس از ادامه تظاهرات معترضان جنبش تسخیر وال استریت برخی از شرکت کنندگان با در دست داشتن نوشته هایی تا شب در میدان تایمز نیویورک باقی ماندند و شعار می دادند: "کسی نمی تواند ما را متوقف کند. جهان دیگری امکان پذیر است. اینجا خیابان کیست؟ خیابان ماست."
پلیس آمریکا در عملیاتی سراسری طی هفته های اخیر محل های تجمع جنبش تسخیر وال استریت در شهرهای نیویورک، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و برخی دیگر از شهرهای بزرگ آمریکا را بستند و صدها تن را بازداشت کردند.
گفتني است، جنبش تسخیر وال استریت در ماه سپتامبر در یکی از پارکهای شهر نیویورک در اعتراض به بی عدالتی اقتصادی و نظام سرمایه داری که به نفع ثروتمندان است آغاز شد. این اعتراضات به سایر شهرهای آمریکا و برخی دیگر از کشورهای جهان سرمایه داری سرایت کرد./ا
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر