کد خبر: ۸۰۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۸:۱۳

روسیه نسبت به استقرار سامانه موشكی در قاره اروپا به آمریكا هشدار داد.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از صدای روسیه، دمیتری مدودف رییس جمهوری روسیه نسبت به استقرار سامانه موشكی در قاره اروپا به آمریكا هشدار داد و اعلام كرد: روسیه به این اقدام آمریكا پاسخ متقابل خواهد داد.

به گزارش دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه، وي عصر شنبه در دیدار با فعالان حزب حاكم روسیه واحد در باره سامانه موشكی آمریكا در قاره اروپا خطاب به سران كاخ سفید گفت: اگر به مواضع ما توجه نكنید، پاسخ خواهیم داد.
وي افزود: روسیه در عرصه بین المللی با توجه به منافع خود عمل خواهد كرد و اجازه نخواهد داد دیگران این كشور را بترسانند.
رییس جمهوری روسیه با اشاره به هشدار قبلی خود به آمریكا درباره سامانه موشكی این كشور در قاره اروپا، خاطرنشان كرد: اگر همچنان گستاخی كنند، پاسخ متقابل می دهیم و در صورتی كه به نگرانی ما توجه كنند، همكاری خواهیم كرد.
مدودف همچنین خاطرنشان كرد كه حزب حاكم روسیه واحد تمام تلاش خود را مي‌كند تا ولادیمیر پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه پیروزی قاطع به دست آورد.
مدودف به تازگی نسبت به عواقب استقرار این سامانه موشكی نیز به آمریكا هشدار داده و به عنوان یكی از تدابیر برای پاسخ به این سامانه از امكان استقرار موشك های تاكتیكی اسكندر در منطقه كالینین گراد خبر داده است.
آمریكا به بهانه تهدید موشكی برخی كشورها، تصمیم به استقرار سامانه موشكی خود در قاره اروپا گرفته است.
آمریكا در راستای اجرای طرح سپر موشكی در اروپا، با رومانی موافقتنامه استقرار بخشی از تجهیزات را امضا كرده است كه به واشنگتن اجازه می دهد، سامانه رهگیر اس .ام-3 را در این كشور مستقر كند.
بر اساس این توافق، یكی از اجزای سپر دفاع موشكی آمریكا در پایگاه هوایی سابق داوسلو رومانی به كار گرفته خواهد شد.
سپتامبر امسال نیز توافقنامه سال 2005 آمریكا و لهستان و پروتكل الحاقی سال 2010 میلادی درباره پدافند موشكی، اعتبار مجدد یافت كه بر اساس آن پایگاه موشك های رهگیر آمریكایی (اس.ام-3) در این كشور اروپای شرقی نیز مستقر می شود./ا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر