کد خبر: ۸۰۳۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۸:۲۰

فشارها روی کریستین وولف، رئیس جمهور آلمان بویژه پس از انتشار خبر رسوایی تخصیص تسهیلات مالی حقیقی اش رو به افزایش است.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از اشپيگل، در حالی که دو حزب سوسیال دموکرات و سبزهای پارلمان ملی آلمان (بوندس تاگ) بدنبال حل شدن مسالمیت آمیز و بدون دردسر این اتهام از سوی وولف هستند اما اِروین لوتر، سیاستمدار حزب دموکرات آزادیخواه، پا را از این حد فراتر گذاشته و اين اقدام رئیس جمهور آلمان را غیر قانونی اعلام کرده و خواستا استعفاي او شد.
این سیاستمدار حزب دموکرات آزادیخواه آلمان سپس خواستار استعفای فوری رئیس جمهور آلمان شد و گفت: این استعفاء‌ از حس مسئولیت پذیری وی حکایت خواهد داشت.
لوتر ضمن تاکید بر استعفای رئیس جمهور آلمان خاطر نشان کرد: کریستین وولف، (در زمان نخست وزیری اش در ایالت نیدرزاکسن) بجای استفاده از جایگاه ریاست جمهوری، خود را سرگرم اعتبارات و تسهیلات مسکن کرده بود.
پس از انتشار گزارشهای مربوط به متهم شدن رئیس جمهور آلمان به دریافت منابع مالی برای خرید یک خانه شخصی و نیز افزایش فشارهای حزبی دو حزب سوسیال دموکرات و سبزهای آلمان، آندرا نالِس، دبیرکل حزب سوسیال دموکرات آلمان در اینباره اظهار داشت: اگر وولف می خواهد به مقام عالی اش در جمهوری فدرال آلمان آسیبی نرسد، باید هر طور شده است، این چالش را رفع و رجوع کند.
در همین حال حزب سبزهای آلمان نیز در پارلمان ایالتی خود در نیدرزاکسن، خواستار روشنگری و شفافیت وولف در این ارتباط شدند.
بر اساس اين گزارش، کریستین وولف بدان علت بتازگی در مظان انتقاد قرار گرفته است که در سال 2010 يعنی زمانی که نخست وزیری ایالت نیدرزاکسن را عهده دار بود، در حالی که در پارلمان ایالتی در خصوص وجود مناسبات تجاری با اگون گیرکنز، سرمایه دار آلمانی از او سوال شده بود به مساله اعطای یک اعتبار بیش از 500 هزار یورویی همسر گیرکنز به خود اشاره نکرده بود.
هر چند گیرکنز در گفتگو با اشپیگل بر اینکه با وولف، مناسبات تجاری داشته است، اذعان کرده اما در عین حال منشاء پول تخصیص یافته به رئیس جمهور فعلی آلمان را منابع مالی همسرش عنوان کرده است./ا
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر