کد خبر: ۸۰۳۴۷
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۸:۲۵

تنش ها در میدان تحریر به طور ناگهانی و غافلگیر کننده تشدید شده و تاكنون 710 تن در درگيري هاي تازه در مصر كشته و زخمي شده اند.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري فرانسه، میدان تحریر قاهره شاهد سومین روز ناآرامیها است. نیروهای نظامی مصر با تظاهرکنندگان مخالف حکومت نظامیان برای سومین روز متوالی در میدان تحریر قاهره پایتخت مصر درگیر شدند.
شماری از تجمع‌کنندگان کشته و صدها نفر دیگر زخمی شدند. نیروهای امنیتی با تجمع‌کنندگان در برابر مقر هیئت دولت، که در نزدیکی میدان تحریر قرار دارد، درگیر شدند.
بوی خون و مرگ در این درگیریها به مشام می‌رسید.
یکی از تظاهرات کنندگان گفت: پیام ما به مسئولان محترم در شورای نظامی حاکم و ارتش و نیروهای امنیتی و نیز وزیر کشور این است که از هرگونه اقدام تحریک آمیز پرهیز کنند.
براساس این گزارش، در میدان تحریر قاهره نیروهای مسلح به تخلیه میدان تحریر از معترضان و بازداشت آنها اقدام کردند.
تظاهرات کنندگان از میدان به خیابان قصر النیل و خیابانهای اطراف میدان منتقل شدند.
یکی دیگر از شهروندان مصری گفت: نیروهای امنیتی مردم را تحت تعقیب قرار می دهند، اما قادر نیستند مانع از اقدام مردم شوند.
از سوي ديگر، گروه اخوان‌المسلمين مصر با صدور بيانيه‌اي اعلام كرد كه شوراي عالي نيروهاي مسلح مصر بايد هرچه سريع‌تر به دليل جناياتي كه مرتكب شده‌، عذرخواهي كند.
در ادامه اين بيانيه آمده است: بايد تحقيقاتي عادلانه و مستقل در خصوص اين مساله آغاز شود و به خانواده شهدا و مصدومان خسارت پرداخت شود.
در بيانيه اخوان‌المسلمين مصر تاكيد شده است: ما خواهان برگزاري انتخابات رياست‌جمهوري و تحويل قدرت به غيرنظاميان قبل از پايان ماه ژوئن هستيم.
در ادامه اين بيانيه آمده است: مردم براساس قانون اساسي حق برگزاري تجمع را دارند. هر گاه كه كشور به سمت تحقق دموكراسي و آرامش حركت مي‌كند، شاهد آن هستيم كه برخي افراد در كشور
به نظر می رسد تحولات در میدان التحریر و خیابانهای اطراف آن پایان پذیر نیست./ا
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر