کد خبر: ۸۱۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۰ - ۰۴:۱۰

در سال گذشته بيش از 97 هزار تن انواع گياهان دارويي در كشور توليد شد كه طبق برنامه پنجم توسعه پيش بيني مي شود ميزان توليد گياهان دارويي به بيش از 102 هزار تن برسد.

حسن خدنگي سرپرست دفتر امور سبزي، گل و گياهان زينتي و دارويي وزارت جهاد كشاورزي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود: در سال 89 سطح زير كشت گياهان دارويي 39 هزار و 216 هكتار بود كه از اين ميزان بيش از 97 هزار تن گياه دارويي در كشور توليد شد.
وي با اشاره به اينكه سطح زير كشت گياهان دارويي در سال جاري 41 هزار و 200 هكتار پيش بيني مي شود تصريح كرد: در سال 89، 28 هزار و 375 تن انواع گياهان دارويي صادر شد كه ارزآوري 103 ميليون دلاري را براي كشور به همراه داشت.
خدنگي با بيان اينكه در سه ماهه نخست امسال 13 هزار و 146 تن گياهان دارويي صادر شد گفت: اين صادرات در سه ماهه نخست امسال ارزآوري 20 ميليون دلاري را براي كشور به همراه داشته است.
خدنگي با بيان اينكه پيش بيني مي شود سطح زير كشت گياهان دارويي در پايان برنامه پنجم توسعه به 56 هزار و 353 هكتار برسد، خاطر نشان كرد: طبق برنامه پنجم توسعه پيش بيني مي شود ميزان توليد گياهان دارويي با اين سطح زيركشت به 102 هزار و 447 تن برسد./ف

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر