کد خبر: ۸۲۱۰۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۰ - ۰۹:۱۸

نماینده صومعه‌سرا در مجلس تأکید کرد که انتزاع وظایف بخش کشاورزی از وزارت صنعت و الحاق آن به وزارت کشاورزی موجب تداخل و موازی‌کاری دو وزارتخانه می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ،‌سید‌کاظم دلخوش در جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از پیشنهاد دهندگان مسکوت ماندن طرح انتزاع وظایف و اختیارات بخش کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و الحاق آن به وزارت جهاد کشاورزی به مدت 3 ماه، اظهار کرد: نکاتی درباره این طرح وجود دارد که اگر به آنها توجه کنیم، قطعا به دولت مهلت می‌دهیم که شرح وظایف وزارتخانه‌های ادغام شده را تدوین کرده و به مجلس ارائه دهد.

نماینده صومعه سرا افزود: دولت باید جایگاه‌های خودش را مشخص کند و ما نباید با تصویب این طرح 2 وزارتخانه صنعت و کشاورزی را به جان هم بیندازیم و بهتر است بدانیم با تصویب این طرح بعضی از قوانین نوشته شده در سال‌های گذشته به هم می‌ریزد.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنانش با طرح این سؤال که آیا با این الحاق و این انتزاع باید در کشورهای دیگر رایزن کشاورزی مانند رایزن بازرگانی داشته باشیم، گفت: اگر وزارت جهاد کشاورزی به وظایف فعلی خود عمل کند، هنر کرده است و اگر این انتزاع انجام شود، تداخلی در وظایف 2 وزارتخانه مذکور ایجاد می‌شود.

‌وی گفت: اگر این انتزاع صورت گیرد، آن کارهای جزئی که در وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد نیز باید جدا شوند و به وزارت صنعت الحاق شود.

دلخوش در ادامه سخنانی متذکر شد: موضوع تنظیم بازار در همه بخش‌ها از وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت است و با تصویب طرح مذکور تداخل کاری و موازی کاری به وجود می‌آید و دولت باید در لایحه شرح وظایف وزارتخانه‌های ادغام شده این موارد را لحاظ کند.

نماینده صومعه‌سرا در خاتمه خواستار عدم فراموش کردن تجربه تلخ بعضی از ادغام‌ها مانند سازمان چای توسط نمایندگان شد و تصریح کرد: با ادغام سازمان چای این سازمان بیچاره شد و بنابراین بهتر است اجازه دهید لایحه ادغام و شرح وظایف وزارتخانه‌های جدید توسط دولت به مجلس ارائه شود و در جریان بررسی آن لایحه، مجلس درست تصمیم گیری کند. /ف

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر