کد خبر: ۸۲۳۱۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۷

یازدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی پروستودنتیست های ایران با حضور مهمانانی از آمریکا و اروپا 14 تا 16 دی هتل المپیک تهران برپا می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ محمد حسن شاهرودی، رئیس کنگره بین المللی انجمن علمی پروستودنتیست های ایران با اعلام این خبر افزود: یازدهمین کنگره بین المللی انجمن پروتز با موضوع کیفیت درمان (Quality on top) برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه بی توجهی به امر کیفیت درمان سبب انجام دوباره خدمات دندانپزشکی می شود، خاطر نشان ساخت: هم اینک شاهد هستیم که کم توجهی در زمینه آموزش بهداشت دهان و دندان (مسواک زدن)، بی دقتی در درمان های پروتزی (دندان مصنوعی)،کاشت دندان (ایمپلنت)، عصب کشی (روت کانال)، ترمیمی (پرکردن دندان) و ... سبب شده، بیمار بارها برای درمان مجدد به همان دندانپزشک یا دیگر دندانپزشکان مراجعه کند که این امر علاوه بر تحمیل هزینه، سبب اتلاف وقت و تحمل درد و رنج ناشی از درمان جدید از سوی بیمار می شود.

شاهرودی یادآور شد: با توجه به اهمیت مسئله کیفیت درمان به ویژه در درمان های پروتزی و با توجه به موضوع این کنگره، قرار است، همزمان با برپایی کنگره، درمان های ناموفق پروتز های متکی بر ایمپلنت که ناشی از انتخاب غلط بیمار یا بی دقتی دندانپزشک حین کار بوده به دندانپزشکان ارائه شود.

وی ادامه داد: همچنین هدف از برپایی این کنگره ارائه جدید ترین دستاوردها در زمینه اصول ساخت پروتزهای معمولی، پروتزهای متکی بر ایمپلنت اعم از جراحی و پروتز، بررسی مواد دندانی، کاربرد لیزر در پروتز، رستوریشن های تمام سرامیکی کامپیوتری و اصول زیبایی ایمپلنت های دندانی، پروتزهای فک و صورت از قبیل پروتزهای چشم، گوش، بینی و ... متکی بر ایمپلنت است.

رئیس یازدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی پرستودنتیست های ایران گفت: مباحث پزشکی قانونی در درمان پروتز و نیز اصول طب مکمل و سنتی مانند همیوپاتی در پروتز نیز از دیگر مباحثی است که در این کنگره ارائه خواهد شد.

وی افزود: در این کنگره تازه های رشته پروتز به جراحان فک و صورت، ترمیمی، متخصصان پروتز، پریودنتولوژی، اندودانتیکس، دندانپزشکان عمومی و تکنسین های پروتزهای دندانی ارائه می شود.

شاهرودی یادآور شد: در یازدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی پرستودنتیست های ایران، دکتر جاوید از دانشگاه فلوریدای امریکا در کنار مهمانانی از کشورهای سوئیس، سوئد و یونان حضور خواهد یافت.

وی همچنین از برپایی ۶کارگاه همزمان با برپایی این کنگره خبر داد و گفت: کارگاه های ساخت و قالب‌گیری ایمپلنت، طرح درمان، انتخاب رنگ در ساخت پروتز، طراحی پروتزهای پارسیل متحرک، ساخت پست و کر (بازسازی دندان های درمان ریشه شده) و اتچمنت از جمله این کارگاه هاست./ح
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر