کد خبر: ۸۲۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۳

سرپرست معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی تشكیل شورای عالی گردشگری با محوریت بخش خصوصی را از مهمترین برنامه های پیش روی این معاونت عنوان كرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از سازمان میراث فرهنگی، سیدفرهاد سجادی روز دوشنبه، تشكیل شورای عالی گردشگری را به عنوان مغز متفكر مجموعه ضروری دانست و گفت: این شورا با حضور نمایندگانی از مدیران معاونت گردشگری، كارشناسان با تجربه، نمایندگان ارگان های فرابخشی و نیز فعالان بخش خصوصی، با هم اندیشی و تعامل اعضا، زمینه تبلور ظرفیت های گردشگری در سطح ملی را ایجاد خواهد كرد.

وی تدوین قانون نظام جامع گردشگری را از دیگر برنامه های اجرایی پیش رو در معاونت گردشگری عنوان كرد و افزود: از این طریق، قوانین مرتبط با صنعت گردشگری كشور برای ایجاد بستری شفاف پس از گردآوری و تدوین به هیات دولت ارسال و پس از تصویب در قالب لایحه به مجلس ارائه خواهد شد.

سجادی توسعه گردشگری و تشویق مردم به سفر را یكی از برنامه های اصلی در معاونت گردشگری دانست و گفت: بدون شك احصاء ظرفیت های صنعت گردشگری كشور در برنامه های بالادستی از جمله سند چشم انداز، سیاست های كلی نظام ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، بودجه سنواتی و نیز برنامه توسعه پنجم توسعه، گام بلندی در جهت توسعه صنعت گردشگری كشور خواهد بود.

وی به خدمت گرفتن ظرفیت های ارگان های فرابخشی را در بالفعل كردن برنامه های كلان معاونت گردشگری لازم الاجرا خواند و افزود: می توانیم با تعامل و هم اندیشی سایر نهادهای مرتبط، صنعت گردشگری كشور را از طریق رسانه ها و بویژه صدا وسیما و همچنین آموزش و پرورش معرفی كرده و در راستای فرهنگ سازی سفر موثر عمل كنیم. /ي2


 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر