کد خبر: ۸۲۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۶

در آستانه سال نو میلادی مقامات شهر پاریس برنامه‌های زیادی برای کاهش آمار جرم و جنایت در زمان خرید کریسمس دارند و در اولین قدم گدایان حق آفتابی شدن در مناطق توریستی پایتخت فرانسه را ندارند تا از این راه توریست‌ها بدون نگرانی از خالی‌شدن جیب‌هایشان بتوانند هم از نقاط دیدنی پاریس بازدید کنند و هم اینکه کیف‌هایشان را پر از سوغاتی‌های فرانسوی کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دلیل اصلی اتخاذ این تصمیم جلوگیری از ورود بچه‌هایی با اصلیت اروپای شرقی است که در مناطق توریستی حاضر می‌شوند و روی اعصاب توریست‌ها می‌روند. این وسط توریست‌های انگلیسی بیشتر از سایرین هدف این گداها قرار می‌گیرند و به محض لورفتن ملیت‌شان مجبورند سر کیسه را شل کنند و به گداها پول دهند. به گفته وزیر کشور فرانسه، پلیس این کشور با گدایانی که بخواهند در ایام کریسمس در جاهای شلوغ پاریس آفتابی شوند، برخورد جدی خواهد کرد.

ضمن آنکه این محدودیت تنها شامل نقاط توریستی پاریس نمی‌شود و مراکز خرید این شهر هم تحت کنترل نیروهای پلیس خواهد بود. وزارت کشور فرانسه امیدوار است با این سخت‌گیری کار و بار باندهای مافیایی گدایی را از سکه بیندازد. به گفته سخنگوی پلیس پاریس تا امروز صدها بچه گدا دستگیر شده‌اند و به سایرین هم اخطار جدید داده شده که پایشان را از گلیم‌شان درازتر نکنند. ضمن آنکه پلیس فرانسه روسای این باندها را هم به حال خودشان رها نکرده و آنها را جریمه نقدی کرده است.

وزارت کشور فرانسه امیدوار است این محدودیت – که مورد حمایت نیکلا سارکوزی رییس‌جمهور این کشور هم قرار گرفته – بتواند آمار جرم و جنایت را تا حد محسوسی کاهش دهد. دولتمردان فرانسوی می‌خواهند با به‌وجود‌آوردن فضای امن برای پاساژروهای فرانسوی کاری کنند که آنها تا می‌توانند خرید کنند و در این وضعیت بد اقتصادی کمک حال اقتصاد فرانسه باشند اما مخالفان این طرح عقیده دارند که این کار در اصل برنامه‌ای برای حمله به افراد فقیر است.

یکی از این مخالفان برتراند دلانو، شهردار پاریس است که طرح جدید سارکوزی را زیر سوال برده: «مقابله با فقر از طریق سرکوبی و جریمه در شرایطی که خود دولتمردان و اطرافیانشان از انجام دادن تمام تعهدات‌شان معذور هستند، اصلا کار درستی نیست.» ي

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر