کد خبر: ۸۲۶۶۴
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۹
بعد از گذشت 29 سال؛

بالاخره پس از اما و اگرهای فراوان قرار شده است که اولین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد ساعت 16 روز چهارشنبه 30 آذر ماه برگزار و در آن رئیس جدید دانشگاه معرفی می شود که عده ای به عنوان کاندیدا توسط اعضای هیئت امنا به رأی گذاشته خواهند شد و یک فرد به عنوان تصدی گر صندلی ریاست دانشگاه آزاد معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي باشگاه خبرنگاران: بیست و نه سال از تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکنون می گذرد و عبدالله جاسبی روزهای پایانی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی را سپری می کند.

دانشگاه آزاد اسلامی در روز 31 اردیبهشت ماه سال 1361 براساس خطبه ای در نماز جمعه تهران توسط آیت الله هاشمی رفسنجانی برای اولین بار به عنوان طرحی مطرح گردید که در آذرماه همان سال اساسنامه دانشگاه نوشته شد و امروز پس از گذشت 29 سال از فعالیت این دانشگاه و ریاست عبدالله جاسبی شورای عالی انقلاب فرهنگی تکلیف ریاست بزرگترین دانشگاه غیر دولتی ایران را تا 2 روز آینده مشخص خواهد نمود.

براساس این گزارش دکتر عبدالله جاسبی که دکترای مدیریت و تکنولوژی را از کشور انگلستان دریافت کرده در اولین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی که در روز چهارشنبه 30 آذر ماه ساعت 16 در دفتر هیئت امنای این دانشگاه برگزار خواهد شد با مهمترین تغییر در زندگی خود مواجه گردید.

**دعوتنامه شرکت در اولین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد

بنابراین گزارش، طی چند روز گذشته از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، دعوتنامه ای برای برگزاری اولین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد به اعضای این هیئت ارسال شده که جمعی از اعضای جدید از ارسال دعوتنامه و دریافت آن اعلام خبر نموده اند.

**تعیین ریاست دانشگاه آزاد در اولین جلسه هیئت امنا

فرهاد دانشجو ،عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کامران دانشجو اعضای هیئت امنا را برای برگزاری اولین جلسه هیئت امنا که در روز چهارشنبه 30 آذر ماه ساعت 16 برگزار خواهد شد را دعوت نموده است که به عنوان یکی از اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد، دعوتنامه شرکت در اولین جلسه هیئت امنای این دانشگاه را دریافت نموده ام.

دانشجو به گزینه های مطرح شده به عنوان ریاست دانشگاه آزاد اشاره کرد و افزود: علیمحمد رنجبر، کریم زارع، عباس صائب، فرهاد رهبر، محمد حسن شجاعی فرد، منصور کبکانیان، حمید میرزاده، محمدرضا عارف از جمله کانداهای معرفی شده برای ریاست دانشگاه آزاد هستند که پس از رأی و مشورت اعضای هیئت امنا در اولین جلسه مشخص خواهد شد.

*تمایلی به سمت ریاست دانشگاه آزاد ندارم

فرهاد دانشجو عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه افزود: همه کانداهای اعلام شده در ردیف اول قرار دارند و البته فردی باید انتخاب گردد که بسیار با تجربه در امر آموزش عالی و توانمند در مدیریت دانشگاه باشد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز اعلام می کنم که تمایلی ندارم که رئیس دانشگاه آزاد شوم.

**به تأخیر انداختن تعیین رئیس جدید دانشگاه آزاد

براساس این گزارش بعضی از مسئولان رده بالای دانشگاه آزاد برای به عقب انداختن رأی شورای عالی انقلاب فرهنگی در تعیین رئیس جدید دانشگاه آزاد تا سه ماه آینده در اولین جلسه هیئت امنا در تلاش هستند.

بنابراین هیئت مؤسس دانشگاه آزاد تلاش دارد تا در اولین جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد موضوع تعیین رئیس جدید این دانشگاه مطرح نشود و با یک توافق اجباری تعیین رئیس جدید تا سه ماه آینده به عقب بیافتد.

**تاکنون دعوت نامه به دست من نرسیده است

کریم زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: به عنوان یکی از اعضای هیئت امنا قبلی هیچ دعوتنامه ای تاکنون برای شرکت در اولین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد ارسال نشده است.

کریم زارع به عنوان معاون پارلمانی دانشگاه آزاد از برگزاری اولین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد ابراز بی اطلاعی محض کرده است.

*شانس ریاست مجدد عبدالله جاسبی خیلی کم است

فرهاد دانشجو عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد تصریح کرد: یکی از کانداهای معرفی شده پس از رأی گیری در پایان جلسه به عنوان ریاست دانشگاه آزاد تعیین خواهد شد که تصور اینکه کسی غیر از جاسبی ریاست را برعهده بگیرد بیشتر بوده و شانس ریاست مجدد عبدالله جاسبی کم است ولی به هر حال باید این موضوع مطرح شود و پس از رأی گیری مشخص می گردد.

*تصدی صندلی ریاست دانشگاه آزاد

بنابراین گزارش؛ بالاخره پایان آذر ماه سال 1390 یکی از نام های مطرح شده به عنوان کاندای ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و شاید هم دوباره عبدالله جاسبی به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلاامی تصدی صندلی ریاست دانشگاه آزاد شوند.

2 روز سرنوشت سازی که دعوای چند ساله بر ریاست 29 ساله جاسبی را پایان می بخشد و نام رئیس جدید دانشگاه در پایان جلسه روز چهارشنبه 30 مهرماه اعلام خواهد شد./ح

خبرنگار:سمیه عیادی
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر