کد خبر: ۸۲۹۰۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۹
از سوی شرکت حفاری شمال صورت می گیرد؛

مدير عامل شركت حفاري شمال گفت: همگام با افزایش توان حفاری کشور، دو دستگاه حفاری دریایی جدید به شرکت حفاری شمال افزوده خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ هدايت اله خادمي مدیرعامل شرکت حفاری شمال در گفتگو با شانا ضمن بيان اين مطلب افزود: دو دستگاه حفاری دریایی سفارش داده شده است که پس از اتمام ساخت به زودی وارد آب های کشور در خلیج فارس و تحویل شرکت حفاری شمال خواهد شد.

وي گفت: دستگاه حفاری سحر1 یک دکل پیشرفته پایدار است که پیش بینی می شود تا 15 روز آینده وارد آب های جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس شود.

خادمي ادامه داد: این دستگاه دارای قدرتی معادل 3 هزار اسب بخار است و قابلیت حفاری تا عمق 6500 متر را دارد.

مدیر عامل شرکت حفاری شمال با بیان اینکه احتمالا این سکو در یکی از پروژه های مربوط به شرکت نفت فلات قاره مورد استفاده قرار خواهد گرفت، گفت: مذاکره با این شرکت در حال نهایی شدن است.

خادمی اضافه كرد: دستگاه دوم نیز به نام سحر 2 در حال ساخت است و نیمه دوم سال آینده از سوی شرکت سازنده به حفاری شمال تحویل خواهد شد.

وی گفت: در بخش خشکی نیز یک دستگاه حفاری وارد گمرک شده و در حال ترخیص است که این دستگاه با قدرت 2هزار اسب بخار و 30هزار فوت قدرت حفاری پس از راه اندازی، در یکی از پروژه های شرکت نفت مناطق مرکزی فعالیت حفاری خود را آغاز خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت حفاری شمال تصریح کرد: هم اکنون 8 دستگاه حفاری در کشور در بخش خشکی مشغول به کار هستند که با پیوستن دستگاه جدید به 9 عدد رسید./ق2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر