کد خبر: ۸۳۰۸۶۵
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۷

سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به منظور دیدار از مناطق جنوبي لبنان و جبهه‌های مقاومت حزب الله، رهسپار نقطه صفر مرزی با سرزمینهای اشغالی در جنوب این کشور شد.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولین برنامه خود از موزه 'ملیتا' در منطقه 'اقلیم التفاح' بازدید و مورد استقبال 'علی ضاهر' از مسئولین حزب الله، خانواده های شهداء و برخی گروههای مردمی قرار گرفت.

در این مراسم، ضاهر، توضیحاتی را درخصوص ساخت این موزه که سه سال به طول انجامید، ارائه کرده و گفت: این موزه در سال 2010 میلادی توسط سید 'حسن نصرالله' دبیرکل حزب الله افتتاح شد و تاکنون بیش از یک میلیون از سراسر جهان، از آن بازدید به عمل آورده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان نیز خاطرنشان كرد: این سرزمین مقدس بوده و به خون پاک شهیدان متبرک شده است.

وی افزود: مقاومت مردم لبنان مانند ملت ایران معادلات جهانی را برهم زده و هیچ فشاری باعث نمی شود که مقاومان از خواست خود کوتاه بیایند.

حسینی با تأکید براینکه ایران و لبنان در یک صف و سنگر علیه دشمنان و مستکبران جهانی ایستاده اند، اظهار داشت: مقاومت، با اقتدا به امام حسین(ع) زمینه ظهور را فراهم می می کند و سرانجام پیروزی از آن مقاومت خواهد بود.

وزیر ارشاد و گروه همراه در پایان از قسمتهای مختلف موزه بازدید کرده و عازم مرزهای جنوبی لبنان با سرزمین های اشغالی شدند.

حسینی در ادامه بازدید از مناطق جنوبی لبنان از بازداشتگاه 'خِیام'، که در زمان اشغال جنوب لبنان توسط رژیم صهیونیستی به منظور زندانی و شکنجه کردن مجاهدان حزب الله از آن استفاده می شده، دیدن کرد.

در حین ورود حسینی به خیام، 'نبیل قاووق' نائب رییس شورای اجرایی حزب الله لبنان از وی استقبال کرد و  در سخنان کوتاهی از جایگاه مهم ایران در محور مقاومت تمجید و اظهار كرد: برای ایران، همین فخر کافی است که مهمترین کشوری است که با وجود فشارها و تحریمهای سنگین، مقابل اسراییل ایستاده است.

حسینی نیز با اشاره به جان نثاری های رزمندگان مقاومت، بازداشتگاه خیام را سند حقانیت این قهرمانان دانست.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي سپس از منطقه 'بوابة الفاطمه' که نقطه صفر مرزی لبنان با رژِیم صهیونیستی است، بازديد كرد كه در آن، 'علی فیاض' از نمایندگان مجلس لبنان از وی استقبال کرد.

حسینی در این منطقه با اشاره به بیداری اسلامی و سقوط نظامهای آمریکایی در منطقه ابراز اميدواري كرد که در آینده مردم با رای خود  نظامهايشان را انتخاب کنند.

وی با تاکید بر اینکه سوریه و لبنان در خط مقدم مقاومت هستند، اظهار داشت: در سوریه اصلاحاتی آغاز شده که قطعا به نفع مردم خواهد بود.

حسینی ادامه داد: آمریکا سعی دارد در سوریه تحولاتی ایجاد کند که این تحولات قطعا به زیان مردم خواهد بود.

پس از آن وزیر فرهنگ و ارشاد کشورمان به 'پارک ایران' در منطقه مارون الراس که مشرف به سرزمین های اشغالی است، رفت و  پس از بازدید از قسمتهای مختلف این پارک و شنیدن سخنان کارشناسان در خصوص پایگاههای نظامی رژیم صهیونیستی در مرز با لبنان، دفتر یادبود این پارک را امضا کرد.

وزیر ارشاد در پایان برنامه های سفر یک روزه خود به جنوب لبنان با حضور در پارک شهدای 'بنت جبیل' و یادبود شهدای فاجعه 'قانا' به این شهدا ادای احترام کرد و یاد آنها را گرامی داشت.
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر