کد خبر: ۸۳۱۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۸
مدیر امور استان ها و موسسات سازمان دارالقرآن الکریم خبر داد:

مدیر امور استان ها و موسسات سازمان دارالقرآن الکریم از تدوین و ابلاغ آیین نامه جدید برای صدور مجوز فعالیت موسسات طی سال جاری خبر داد .

حسین بهبودی در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: این آیین نامه در راستای کیفی سازی موسسات و افزایش بهره وری آنها متناسب با توانمندی هایشان تدوین شده و با ابلاغ و اجرای آن در سال 91 انتظار می رود، زمینه ارتقای کمی و کیفی موسسات را فراهم کرد.
مدیر امور استان ها و موسسات سازمان دارالقرآن الکریم درباره اهداف تدوین و اجرای این آیین نامه اظهارداشت: پیش از این برای تمامی متقاضیان کسب مجوز فعالیت موسسات قرآنی از پایین ترین تا بالاترین در برخورداری از سه ویژگی تحصیلات، تخصص های قرآنی و مهارت های مدیریتی یک نوع مجوز فعالیت صادر می شد، اما با این آیین نامه جدید بر اساس سه ویژگی مذکور موسسات در سه سطح حقوقی و یک سطح خانه های قرآن شهری بدون مسئولیت های حقوقی مجوز فعالیت دریافت می کنند.
بهبودی بیان کرد: صدور مجوز برای موسسات بنابر توانمندی ها منجر به تفکیک حوزه های فعالیتی می شود که هم نفع جامعه هدف بوده و هم ارتقای کمی و کیفی فعالیت ها را درپی دارد.
مدیر امور استان ها و موسسات سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به صدور مجوز یکسان برای تمامی متقاضیان در هر سطح توانایی بدون اعمال ممیزی خاص گفت: این امر باعث می شد که هر شخصیت حقیقی و حقوقی امکان مذاکره و انعقاد تفاهم نامه همکاری را بآ آنها داشته باشد که فقدان تخصص های لازم در بسیاری از موارد مشکل زا می شد.
بهبودی افزوئ: اما بنابر مندرجات این آیین نامه موسسات در سه سطح شهرستانی، استانی و کشوری که بار مسئولیت حقوقی نیز متوجه آنها می شود و نیز خانه های قرآن شهری بدون بار مسئولیت حقوقی طبقه بندی شده و همسو با توانمندی های خود به ارائه خدمات به مخاطبان می پردازند.
پیش بینی حضور بیشتر موسسات در سطوح دوم و سوم
مدیر امور استان ها و موسسات سازمان دارالقرآن الکریم افزود: بنابر بررسی های انجام شده به ویژه طی دو سال گذشته به نظر می سرد که بیشتر موسسات قرآنی در طبقات دوم و سوم جای گرفته و طبقه نخست به تعداد محدودی از آنها اختصاص بیابد که البته با وضعیت کنونی این امر طبیعی به نظر می رسد.
بهبودی با اشاره به صدور مجوز فعالیت 1500 موسسه و 2100 خانه قرآن توسط سازمان تبلیغات اسلامی طی سال های گذشته گفت: علاوه بر این درپی انعقاد تفاهم نامه همکاری با وزارت کشور مقرر سات که 15 هزار خانه قرآن شهری نیز در سطح کشور راه اندازی شود که به دلیل جدید و زمان بر بودن اجرای این طرح تا اتمام آن نمی توان آماری دقیق اعلام کرد.
آغاز به کار آزمایشی مکانیزه روند دریافت مجوز موسسات قرآنی
مدیر امور استان ها و موسسات سازمان دارالقرآن الکریم از آغاز به کار آزمایشی مکانیزه روند دریافت مجوز موسسات قرآنی در تهران خبر داد و تصریح کرد: این سیستم در اوایل سال 91 رونمایی می شود و هدف از فعالیت آن کاهش زمان صدور مجوز و تسریع روند آن در مراحل مختلف ثبت نام، بررسی و اعلام نتیجه در طول یک ماه است چراکه الان این مراحل طی پنج یا شش ماه انجام می شود.
وی با اشاره به کاهش زمان این روند با اتخاذ سازوکارهای مختلف خاطرنشان کرد: خوشبختانه در طول سال های گذشته صدور مجوز فعالیت موسسات قرآنی شیبی ملایم و متعادل را طی کرده و در سال جاری نیز این شیب بدون تغییر بوده است./ز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر