مهمترین اقدامات وزارت بهداشت برای افزایش امید پزشکان

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: معاونت آموزشی با همکاری معاونت درمان، اصلاح نظام پرداخت و اصلاح تعرفه‌ها را پیگیری می‌کند.

امیر پاشا طباییان مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت در زمینه بحث مهاجرت پزشکان گفت: در یک سال اخیر میزان مهاجرت پزشکان کمرنگ شده است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه با اجرای سیاست‌های مناسب در دولت جدید و اصلاح فرایند‌های قبل، سطح امید در پزشکان افزایش پیدا کرده است که از مهم‌ترین اقدامات در این راستا می‌توان به برداشتن سقف پرداخت به پزشکان، اصلاح پلکان، کاهش فاصله ضریب k بخش دولتی و خصوصی اشاره کرد.

طباییان با بیان این مطلب که در آزمون دستیاری تخصصی امسال، حدود ۴ هزار نفر پذیرش شدند، افزود: این موضوع که در طول تاریخ وزارت بهداشت بی سابقه بوده، نشان دهنده افزایش علاقه و انگیزه پزشکان برای ادامه تحصیل و اشتغال در ایران است.

وی گفت: معاونت آموزشی با همکاری معاونت درمان، اصلاح نظام پرداخت و اصلاح تعرفه‌ها برای رشته‌های کم اقبال را پیگیری می‌کند.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اجرای طرح بومی گزینی برای تکمیل ظرفیت رشته‌های تخصصی دستیاری از افزایش حقوق ۸۰ درصدی رزیدنت‌ها طی یک سال اخیر خبر داد و افزود: رسیدگی به وضعیت معیشتی دستیاران و رزیدنت‌ها و تسهیل شرایط تحصیل برای دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی در دستور کار است.

وی با تاکید بر تقویت سطح امید در سطح جامعه، تصریح کرد: تمام تلاش ما در معاونت آموزشی، اجرای سیاست‌های مناسب در راستای حل مشکلات پزشکان و افزایش سطح رضایت‌مندی آن‌ها است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر