همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، چند اثر هنری از جمله نماهنگ‌های نماد اقتدار، مرد جاودانه و سردار ایرانی با حضور فرماندار بیرجند و جمعی از مسوولان و هنرمندان استان رونمایی شد.

علیرضا آیینه دار ، مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی روز شنبه در این آیین گفت: همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی چندین اثر هنری از سوی هنرمندان استان تولید شده که در شبکه‌های استانی و سراسری پخش می‌شود.

او افزود: این آثار هنری در قالب سه شعر، سه نماهنگ، یک مستند تلویزیونی، چهار نمایش کوتاه و ۱۵ برنامه رادیویی است.

وی با اشاره به لزوم هم افزایی دستگاه‌های فرهنگی استان اظهار داشت: در همین راستا از تمامی تولیدات حوزه هنر در بخش‌های مختلف صدا و سیما حمایت می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی ادامه داد: نماهنگ نماد اقتدار هم با همکاری بخش‌های مختلف فرهنگی استان تهیه شده که از شبکه استانی و سراسری پخش می‌شود.

آیینه دار با بیان اینکه تمامی این آثار هنری با حمایت اداره کل ارشاد اسلامی و صدا و سیمای خراسان جنوبی به مرحله پخش رسیده است، ادامه داد: امید است فعالیت‌های هنری برای سردار سلیمانی ادامه داشته باشد و هنرمند هم بر خود واجب بدانند که همواره در این عرصه گام بردارند.

وی با اشاره به تولید یک نماهنگ در شهرستان بشرویه گفت: این نماهنگ به نام «سردار ایرانی» توسط هنرمندان مردمی تولید شده و نشان می‌دهد هنرمندان در سطح شهرستان‌ها نیز ورود خوبی به عرصه هنر داشته اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی هم با اشاره به اهمیت مکتب شهید سلیمانی گفت: استفاده از زبان هنر راه ماندگاری و انتقال این مکتب برای آیندگان است.

محمد فرخنده اظهار داشت: بر اساس راهبرد تحولی و هم افزایی بین بخشی برای فعالیت‌های فرهنگی، تولید نماهنگ «نماد اقتدار» دنبال شد.

وی عنوان کرد: هنر انقلاب اسلامی و دارای ریزش‌ها و رویش‌هایی بوده، اما متوقف نشده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: همواره رویش‌ها بر ریزش‌ها در طول تاریخ انقلاب غلبه داشته و اراده خداوند بر این است که انقلاب اسلامی در پهنه عالم گسترده شود.

وی تاکید کرد: سیاست ما در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه حمایت از تولیدات فاخر است و تولیدی فاخر محسوب می‌شود که به ترویج و تعمیق فرهنگ استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی کمک کند.

نماهنگ نماد اقتدار با صدای رضا هارمونی، مرد جاودانه با صدای محمود کیانی و سردار ایرانی با صدای کریم اغنده در این آیین رونمایی شد.

نماهنگ نماد اقتدار برای اولین بار و به شکل زنده از شبکه صدا و سیمای خراسان جنوبی پخش شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار