ویژه برنامه‌های حرم مطهر رضوی در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی

همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، ویژه برنامه‌هایی در حرم مطهر امام رضا (ع) با یاد و خاطره سردار برگزار می‌شود.

ویژه برنامه‌های گرامیداشت یاد شهیدان، حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی اجرا می‌شود، از عصر دوشنبه ۱۲ دی  آغاز و تا شامگاه سه‌شنبه ۱۳ دی، همزمان با سالروز شهادت آن شهیدان ادامه خواهد داشت.

از جمله برنامه‌های محوری ویژه این ایام، برگزاری کرسی تلاوت «مکتب سلیمانی» است. این محفل از ساعت ۱۵ دوشنبه ۱۲ دی در رواق بزرگ امام خمینی (ره)، با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاریان بین‌المللی آغاز می‌شود و در ادامه با برنامه‌هایی همچون بیان احکام، معارف قرآنی و اجرای تواشیح و دکلمه‌خوانی میزبان زائران و مجاوران است.

بخش دوم این مراسم نیز پس از نماز مغرب و عشاء برگزار و به طور زنده از شبکه قرآن پخش خواهد شد. سخنرانی حجت‌الاسلام محمدی‌سیرت، نماینده، ولی فقیه در نیروی قدس سپاه، مرثیه‌سرایی سیدرضا نریمانی، قرائت قرآن و شعرخوانی آئینی از دیگر بخش‌های این مراسم خواهد بود.

همچنین همزمان با ایام شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، محفل «انس با قرآن و شهدا» در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود. این برنامه روز دوشنبه ۱۲ دی با حضور جواد کاشفی، محمدامین کهن و جلیل اشرفی از قاریان ممتاز کشور آغاز می‌شود و با اجرای گروه تواشیح، ولی عصر (عج) و مرثیه‌سرایی مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) ادامه می‌یابد. در این مراسم حجت‌الاسلام برسلانی و حجت‌الاسلام تولایی به بیان احکام دینی می‌پردازد و سید سلمان رحمان‌پناه نیز در وصف سردار بزرگ حاج قاسم سلیمانی دکلمه‌خوانی خواهد کرد.

تلاوت‌خوانی مجلسی قرآن همزمان با لحظه شهادت حاج قاسم

دوشنبه شب، از ساعت یک بامداد و همزمان با لحظه شهادت حاج قاسم سلیمانی نیز ویژه برنامه‌ای در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی با محوریت تلاوت‌خوانی مجلسی قرآن کریم برگزار خواهد شد. سیدجواد حسینی‌مرام و احسان سوختانلو از جمله قاریان بین‌المللی این مراسم خواهند بود و سعید حدادیان نیز در جمع زائران حرم مطهر رضوی مرثیه‌خوانی خواهد کرد.

آستان قدس رضوی برای روز ۱۳ دی، همزمان با سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی نیز ویژه برنامه‌های متعددی را تدارک دیده است. در صبح روز شهادت سردار پرافتخار اسلام، از ساعت ۹ صبح و پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید، شاعر آئینی کشورمان سیدرضا یعقوبی‌آل به شعرخوانی می‌پردازد و سپس گروه گلدسته‌های حرم اجرای برنامه دارند. سخنران ویژه این مراسم نیز حجت‌الاسلام و المسلمین سیدهاشم‌الحیدری از فرماندهان جبهه مقاومت عراق است و در پایان این ویژه برنامه نیز از خانواده‌های معزز شهدا تقدیر خواهد شد.

سوگواری زائران در شام شهادت سردار سلیمانی

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، برنامه‌های حرم مطهر رضوی به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در شام شهادت آن سرداران بزرگ اسلام نیز ادامه خواهد یافت. این مراسم از ساعت ۱۷:۳۰ در رواق بزرگ امام خمینی (ره) آغاز می‌شود. سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی‌سیرت نماینده، ولی فقیه در نیروی قدس سپاه، مداحی ذاکران اهل بیت (ع)، سعید حدادیان و سیدرضا نریمانی و همچنین شعرخوانی علیرضا خاکسار از جمله بخش‌های مراسم شام شهادت این شهیدان والامقام خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار