وزیر کشور:

تعلل دستگاههای اجرایی پیرامون آلودگی هوا پیگرد قانونی دارد

وحیدی گفت: سازمان محیط زیست ، ناظر اصلی بر روند وضعیت آلودگی هوا است.

  احمد وحیدی روز پنجشنبه در حاشیه واگذاری ۵۶۹ دستگاه خودروی ناوگان عمرانی، خدماتی و حمل و نقل عمومی به شهرداری های خراسان رضوی، در جمع خبرنگاران گفت: موضوع هوای پاک بسیار مهم است و اکنون برخی کارهای اساسی در دست اقدام است .

 وزیر کشور گفت: سازمان محیط زیست ، ناظر اصلی بر روند وضعیت آلودگی هوا است و وزارت کشور این سازمان را یاری می کند تا با دستگاههای اجرایی تعلل کننده در این زمینه برخورد قانونی شود.

وحیدی به این نکته نیز تاکید کرد که شهرهای دارای آلودگی هوا باید برنامه های خاص خود را اجرا کنند.  از جمله اقدامات مقابله با آلودگی هوا، سوخت یورو پنج است که توسط وزارت نفت در حال پیگیری است و به زودی یک پالایشگاه در اصفهان تولید این نوع سوخت را آغاز می‌کند.

وزیر کشور با بیان اینکه هم اکنون در برخی از جایگاه ها بنزین یورو پنج در حال توزیع است، افزود: تولید سوخت با کیفیت، موجب کاهش آلودگی وسایل نقلیه متحرک می شود.

وحیدی گفت: منابع ثابتی که موجب آلودگی هوا شده اند باید مورد شناسایی قرار گیرند تا سوخت آنها اصلاح شود و یا با استفاده از فیلتر مناسب موجب کاهش آلودگی هوا شوند.

وی با اشاره به آغاز طرح تحول روستایی در استان خراسان رضوی افزود: بخش قابل توجهی از تولیدات و امنیت غذایی به توسعه روستایی وابسته است و امیدواریم موضوع توسعه روستایی که در این استان آغاز شده، بتواند در سایر استانهای کشور نیز عملیاتی شود.

وحیدی با بیان اینکه روستاها باید تولید محور باشند تا توان بازگشت مهاجران از حاشیه شهرها را به دست آورند، افزود: طرحهای هادی روستایی، طرح پیشرفت روستا و توانمندسازی دهیاران برای انجام کارهای محوله و ایجاد مسکن روستایی موجب توانمند ساختن روستاها برای برگشت مردم می‌شود.

وی بیان کرد: انجام کارهای بزرگ آبرسانی و گازرسانی به روستاها از جمله برنامه های زیرساختی است که در کنار حکمرانی واحد و یکپارچه نتیجه آن منجر به بازگشت مردم به روستاها خواهد شد.

احمد وحیدی وزیر کشور امروز به مشهد سفر کرد، شرکت در گردهمایی دهیاران روستاهای خراسان رضوی، رونمایی از ۵۶۹ خودروی عمرانی و حمل و نقل عمومی متعلق به شهرداری های استان، برنامه عملیاتی اجرای طرح شبکه فاضلاب در شهرک رضویه و بازدید از طرح ساخت ۲ هزار و ۴۳۰ واحد نهضت ملی مسکن در شهرک مهرگان از برنامه های وزیر کشور در این سفر است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر