۱۱ روستای دیگر از شبکه ملی اطلاعات بهره‌مند شدند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی از بهره مندی ۱۱ روستای دیگر استان از خدمات مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

بهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: طی ۱۰ روز گذشته با راه‌اندازی هفت سایت جدید توسعه شبکه ملی اطلاعات، ۱۱ روستای دیگر استان از خدمات مبتنی بر این شبکه بهره‌مند شده‌اند.

او افزود: هفت سایت توسعه شبکه اینترنت پرسرعت همراه در روستا‌های استان خراسان جنوبی راه‌اندازی شده است.

بهی عنوان کرد: از این تعداد، سه سایت چاه شهید فغانی و کامرانیه شهرستان طبس و علی‌آباد داورآباد شهرستان بیرجند تازه ساخت هستند که مجهز به فناوری نسل ۳، ۲ و ۴، پوشش تلفن و اینترنت پرسرعت همراه را برای ۶ روستای استان برقرار کرده‌اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: همچنین با ارتقای چهار سایت آسفیچ، شواکند و درخت توت شهرستان سربیشه و کلاته مهرک شهرستان زیرکوه، هشت روستا که از پوشش تلفن همراه برخوردار بودند، از اینترنت پرسرعت همراه بهره‌مند شدند.

او با اشاره به بهره‌مندی حدود ۷۵۰ خانوار روستایی استان از اینترنت پرسرعت همراه با اجرای این سایت‌ها اظهار کرد: اعتبار اجرای این طرح ها از محل منابع طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تأمین و به وسیله اپراتور‌های ایرانسل و همراه اول اجرا شده است.

بهی با اشاره به اجرای طرح توسعه شبکه تلفن همراه روستایی افزود: در ادامه این طرح نیز طی یک هفته گذشته سایت تلفن همراه روستای باغستان زهان شهرستان زیرکوه راه‌اندازی شد که پوشش تلفن همراه را در سطح این روستا برقرار کرده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی آذر امسال با اعلام اینکه تاکنون ۷۱ درصد روستا‌های خراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند گفت: از مجموع ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، اتصال ۲۵۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات باقی مانده است.

به گفته او  هدف‌گذاری شده که تا هفته دولت سال آینده تمامی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار این استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر