در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

صرفه جویی ارزی یک و نیم میلیارد دلاری با تولیدات داخلی تجهیزات پزشکی

رئیس انجمن تجهیزات پزشکی گفت: تعداد محصولات در حوزه تجهیزات پزشکی به حدود چهار برابر رسیده است.

احمد مسلمی، رئیس انجمن تجهیزات پزشکی گفت: در حال حاضر تعداد محصولات در حوزه تجهیزات پزشکی به حدود چهار برابر رسیده و ارزش تولیدات دو برابر شده است. برخی از شرکت های تولیدی در شرف تجاری سازی محصولاتشان هستند.

به گفته وی در حال حاضر یک سوم شرکت های حوزه تجهیزات پزشکی، دانش بنیان هستند. ارزش افزوده در حوزه تجهیزات پزشکی زیاد است و سرمایه گذاری در این زمینه در حال انجام است.

او افزود: ارزش تجهیزات پزشکی تولیدی حدود ۷۰۰ میلیون دلار است؛ اما اگر همین مقدار محصولات را وارد کشور می کردیم، باید یک و نیم میلیارد دلار ارز از کشور خارج می‌شد و به نوعی تولیدات حوزه تجهیزات پزشکی، صرفه جویی ارزی یک و نیم میلیارد دلاری به همراه داشته است.

او ادامه داد: این همه پیشرفت در حوزه تجهیزات پزشکی در حالی است که کشور تحریم بوده و انتقال پول دچار مشکلاتی است و خرید مواد اولیه به خاطر تحریم ها به سختی انجام می شود و مشکلاتی در این خصوص وجود دارند.

او گفت: در حوزه واردات، مهم ترین گره و مشکل مربوط به خارج از کشور و بین المللی است. در دوران شیوع کرونا کاهش چشمگیری در زمینه واردات شاهد بودیم. الان حدود ۲۰ میلیون دلار ارزش صادرات محصولات تجهیزات پزشکی در کشور است. محصولات ما به کشورهای همجوار، آسیای میانه ، ترکیه، روسیه و ارمنستان صادر می شوند.

او افزود: در حال حاضر در زمینه تولید تجهیزات پزشکی در کشور در دو سال اخیر به پیشرفت و رشد خوبی دست پیدا کرده ایم؛ به طوری که تعداد شرکت های تولید کننده حدودا چهار برابر شده اند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۸ ۲۹ دی ۱۴۰۱
چند وقت یکبار گزارشی تدوین می‌شود که فلان دستگاه و قطعه رو درست کردیم و اینقدر صرفه جویی ارزی داشته‌ایم
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۰۸:۴۸ ۲۹ دی ۱۴۰۱
تولید خیلی خوبه // چه بهتر که تولیدات پزشکی باشه //
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر