سخنگوی سازمان انرژی اتمی:

کشوری می‌تواند در صحنه بین‌المللی عرض اندام کند که قدرت داشته باشد

کمالوندی گفت:دستاورد‌های سازمان انرژی اتمی روی قدرت کشور اثر می‌گذارد و صحنه بین‌المللی صحنه قدرت و اقتدار است.

بهروز کمالوندی، سخنگو و معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز اثری ماندگار و تاریخی برجا گذاشته و صد‌ها سال دیگر اسم ایشان به عنوان قهرمان ملی، مذهبی با ویژگی‌های بین‌المللی الگویی برای مبارزین دنیا خواهد بود.

 کمالوندی افزود: تاثیرات حرکت ایشان در سطح منطقه و جهان باعث تحولات گسترده‌ای در آینده خواهد شد؛ اگرچه ایشان در طول زندگی خود کار‌های بزرگی همچون شکست داعش و توطئه استکبار در سطح منطقه را انجام داد، اما آنچه که به نظر من قرار است در آینده اتفاق بیافتد، بزرگتر از این موارد است.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی هیمنه قدرت‌های بزرگ را در منطقه شکست داد و باعث شد که جبهه مقاومت قدرت بگیرد و به آینده امیدوار بشود و تحولات بیشتری در آینده رخ بدهد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی از لحاظ شخصیتی هم الگوی بزرگی هستند، خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی به لحاظ ویژگی‌های فردی دارای صداقت و در عین حال یک فرمانده قوی بود که در همه جا توانایی خودش را نشان داد؛ او یک انسان به تمام معنی شایسته، دلسوز که در دل مردم است و بی‌جهت نیست که می‌گویند سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی دل‌ها را تسخیر کرد.

وی عنوان کرد: مراسم تشییع چند ده میلیونی سردار سلیمانی گویای این است که مردم قدر می‌دانند و ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار را باید به دنیا نشان داد.

کمالوندی اظهار کرد: دستاورد‌های سازمان انرژی اتمی روی قدرت کشور اثر می‌گذارد و می‌دانید که صحنه بین‌المللی صحنه قدرت و اقتدار است و کشوری می‌تواند در صحنه بین‌المللی عرض اندام کند که قدرت داشته باشد.

وی قدرت نظامی و تکنولوژی را از اصلی‌ترین مولفه‌های اقتدار دانست و تاکید کرد: قدرت یکی از ضلع‌هایش نظامی است، اما تکنولوژی مهم است و یکی از سطح بالاترین تکنولوژی‌ها، اتمی است که پیشرانی مهم برای صنایع دیگر است، زمانی که تکنولوژی اتمی رو به رشد حرکت کند صنایع دیگر را هم دنبال خودش می‌کشد.

کمالوندی در پایان نگاه و عملکرد سردار سلیمانی و پیشرفت صنعت هسته‌ای را مواردی قدرت‌افزا دانست.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر