اختصاص ۲هزار و ۳۹۰میلیارد تومان از مصوبات سفر رئیس‌جمهور به اردبیل

استاندار اردبیل گفت: از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل، ۲هزار و ۳۹۰میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های استان تزریق شده است.

سیدحامد عاملی گفت: از سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل، طی سال گذشته یک‌هزار و ۳۵۰میلیارد تومان و در سال جاری نیز یک‌هزار و ۴۰میلیارد تومان به پروژه‌های استان تزریق شده است.

استاندار اردبیل در نشست خبری با رسانه‌های محلی شهرستان سرعین افزود: برگزاری جشنواره‌های استانی و ملی و کنسرت‌ها در شهرستان‌های گردشگری به‌ویژه سرعین باید گسترش یافته و برای گردشگران فضای مناسبی جهت استفاده حداکثری از امکانات گردشگری، تفریحی و رفاهی ایجاد شود.

عاملی ادامه داد: جهت بهسازی ۲۵ کیلومتر جاده روستایی شهرستان سرعین در یک سال اخیر ۷۷میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که نشان از توجه دولت سیزدهم به این حوزه است.

او اظهار کرد: وضعیت خروجی تصفیه‌خانه شهرستان سرعین توسط دستگاه‌های مربوط بررسی خواهد شد و استفاده حداکثری از آب خروجی تصفیه‌خانه‌های استان اردبیل پس از بررسی، در دستور کار خواهد بود.

اختصاص بودجه‌های قابل توجهی از محل تهاتر نفت به اردبیل

استاندار اردبیل گفت: طی یک سال اخیر، یک‌هزار میلیارد تومان به پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه تزریق شده است و این پروژه تا پایان سال جاری به پیشرفت حداکثری رسیده و برای بهره‌برداری از آن در سال آینده تلاش می‌شود.

عاملی بیان کرد: پس از اقدامات مورد نیاز و پیگیری‌های ملی، برای اولین بار در بین استان‌های کشور، از محل تهاتر نفت یک‌هزار میلیارد تومان در گام نخست به پروژه‌های خاص ملی اردبیل تخصیص یافته و در سال آینده نیز بودجه‌های قابل توجه دیگری به استان تخصیص خواهد یافت.

منابع محیط زیستی، سرمایه مهم استان اردبیل است

او تصریح کرد: منابع محیط زیستی، سرمایه مهم استان اردبیل بوده و حفظ آن نیز اهمیت دارد که در همین راستا ورود صنایع آلاینده به مناطقی که بافت طبیعی و گردشگری دارند، ممنوع است.

استاندار اردبیل گفت: برای رفع مشکلات حوزه دانش‌بنیان، یک شهرک ۲۰ هکتاری در مرکز استان پیش‌بینی شده و کارخانه نوآوری استان اردبیل هم در مرحله اسکلت‌بندی بوده که از محل سفر ریاست جمهوری اعتباراتی تخصیص یافته و اختصاص ۴۰ قطعه محل برای پروژه‌های دانش‌بنیان جهت تبدیل به پروژه اقتصادی در دستور کار است.

عاملی تصریح کرد: اصحاب رسانه در پیشرفت جامعه نقش بسیار جدی و مهمی دارند و برای عملیاتی شدن برنامه‌های پیشرفت، باید اقناع جامعه از طریق نخبگان جامعه همچون اصحاب رسانه و مطبوعات انجام شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: