امام جمعه ارومیه:

اسلام جایگاه زن را ارتقا بخشید

امام جمعه ارومیه گفت: دین اسلام به زنان عزت داد و جایگاه زن را ارتقا بخشید.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه با بیان اینکه دین مبین اسلام زمانی استقرار یافت که کمترین بها به زنان در جامعه داده می‌شد گفت: با ظهور اسلام زنان عزت یافت و و این الهی جایگاه زنان را ارتقا بخشید.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی  اظهار کرد: اسلام نشان داد که زن و مرد در نزد خداوند مساوی هستند و وجه تمایز آنان فقط میزان تقوای آنان است؛ باید اذعان کرد که اسلام سبب عشق و محبت بین زن و مرد شد.

وی با تاکید بر ضرورت بازگو کردن نحوه رفتار پیامبر اکرم (ص) با دخترش، افزود: احترام و عشق پدری حضرت محمد (ص) به دخترش نمونه بارزی از جایگاه والای زن در اسلام است.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌غربی ادامه داد: اسلام در حالی هزار و ۴۰۰ سال پیش معتقد به تساوی حقوق زن و مرد شد که غربی‌ها در همین ۲۰۰ سال پیش نگاهی بسیار بد به زنان داشتند.

وی با بیان اینکه اصلاحات غربی‌ها برای تساوی حقوق زن و مرد، آبروی زنان را خدشه دار کرده است، گفت: نمونه آن، همین تفکرات فمینیستی است که با یک نگاه مردانه به زن، حریم زنان را از بین می‌برد.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: فمینیست‌ها زنان را در قالب مردان مطرح می‌کنند و حتی یک نگاه تحقیر آمیز به ازدواج و بنیان خانواده دارند؛ باید اذعان کرد که وارد کردن زنان در قالب مردان، هویت زن را نابود می‌کند و بنیان خانواده را از بین می‌برد.

وی با اشاره به نگاه کالایی غربی‌ها به زنان، اظهار کرد: غربی‌ها به هر نحوی از زنان در قالب تبلیغاتی و کالایی استفاده می‌کنند و با سوء استفاده از زنان در تلاش برای جذب سرمایه هستند.

حجت اسلام والمسلمین قریشی با بیان اینکه در کمتر از هر ۲ دقیقه به یک زن در امریکا تجاوز می‌شود، گفت: وضعیت مدعیان حقوق بشر و جایگاه زنان به گونه‌ای است که حتی زنان در ارتش آن کشور نیز از تعرض در امان نیستند.

وی ادامه داد: طبق آمار اعلام شده حدود ۴۱ درصد کودکان در امریکا، ۵۷ درصد در فرانسه، ۶۶ درصد در برزیل و یک سوم کودکان در اروپا معلوم نیست پدرشان کیست و حرام‌زاده هستند.

امام جمعه ارومیه ازدواج سفید رایج در غربی‌ها را نمونه بارز یک ازدواج وحشی دانست و افزود: غرب امروز در وضعیتی که گرفتار آن شده، درمانده است.

وی در رابطه با کشف حجاب توسط رضاخان، بیان کرد: دین با بهره مندی از حجاب به دنبال عفت در جامعه است که طاغوتیان با این اقدام در برابر دین ایستادند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: