قیمت گذاری دستوری آفت اقتصاد کشور

رئیس مجمع نمایندگان فارس در نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی استان با وزیر صمت گفت: قیمت گذاری دستوری آفت اقتصادی کشور است و باید حذف شود.

محسن علیزاده با تاکید بر اینکه شرایط نباید به گونه‌ای باشد که یک صنعتگر و فعال اقتصادی برای دریافت حداقل سرمایه در گردش ماه‌ها در انتظار باشد و بانک‌ها هم همکاری نکنند گفت: وزارت صمت کمک کند یک خط اعتباری برای سرمایه ثابت و در گردش واحد‌های صنعتی در بانک صنعت و معدن با حداقل ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه در این استان ایجاد شود.

علیرضا پاک فطرت نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، گفت: از وزارت صمت انتظار داریم به استان‌های کشور با توجه به توانمندی آن‌ها اختیارات داده شود تا کشور به خوبی اداره شود و رضایتمندی مردم را شاهد باشیم.

عزیری نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: هیات وزیران در سال ۸۷ مصوبه‌ای داشت مبنی بر اینکه فارس معین قاره آفریقا باشد که انتظار است این مساله تعیین تکلیف شود.

ابراهیم عزیزی گفت: صنعت در این استان بدون زیرساخت‌هایی مانند آب، برق، گاز، راه و راه آهن به جایی نمی‌رسد و تا به تامین این زیرساخت‌ها توجه نشود اهداف محقق نخواهد شد.

عزیزی در خصوص راه اندازی سه واحد نیروگاهی در فارس هم گفت: ما برای شهرک‌های صنعتی و سرمایه گذاران و تسهیل شرایط نیازمند راه اندازی سه نیروگاهی جدید برای تولید برق در شهرک صنعتی شیراز و منطقه انرژی بر لامرد هستیم که انتظار است وزارت صمت برای راه اندازی این سه واحد نیروگاهی حمایت کند.

قادری نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: با توجه به اینکه ما در بحث آهن واحد‌های متعدد فولادی در استان داریم لازم است که وزارت صمت کمک کند که واحد‌های پایین دستی فولادی در استان ایجاد شود.

او گفت: در تولید کربنات سدیم و سرب و روی هم استان فارس وضعیت خوبی دارد که نباید اجازه دهیم این تولیدات به شکل خام صادر شود و کمک شود که در زمینه این تولیدات نیز به جایگاه خوبی دست یابیم.

قادری، همچنین خواستار تامین زمین در اطراف شیراز برای واگذاری به واحد‌های صنعتی شد.

او همچنین خواستار بررسی علت عدم سرمایه گذاری ایمیدرو و ایدرو در استان فارس شد و افزود: بنا بود که واحد سوم لاستیک سازی بارز در فارس راه اندازی شود که ظاهرا این اتفاق بنا است در استان دیگری رخ دهد در حالی که برای راه اندازی آن در فارس توافقاتی صورت گرفته بود.

رفع مشکل ۶۳۷ واحد تولیدی فارس در کارگروه تسهیل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس هم گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، موانع و مشکلات پیش روی ۶۳۷ واحد تولیدی و بنگاه اقتصادی استان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید رفع شد.

حمید رضا ایزدی گفت: درمدت مذکور در مجموع ۳۹ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برگزار شد که ۸۵ درصد مصوبات آن اجرایی شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.