سفارت ونزوئلا در آمریکا تعطیل شد

سفارت ونزوئلا در آمریکا پس از انحلال دولت خودخوانده گوایدو تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

برخی منابع خبری گزارش دادند که سفارت ونزوئلا در واشنگتن تا اطلاع ثانوی فعالیت‌های خود را متوقف کرده است. این سفارتخانه که در سال ۲۰۱۹ با حمایت‌های خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت در ونزوئلا، تاسیس شده بود اعلام کرد به دلیل انحلال دولت موقت فعلاً فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق در می‌آورد.

به گزارش سی ان ان، سفارت ونزوئلا در بیانیه‌ای با اعلام این خبر گفت: به جامعه ونزوئلا در آمریکا و عموم مردم اطلاع می‌دهیم که سفارت ونزوئلا در آمریکا و همه مقامات آن به طور رسمی فعالیت خود را متوقف کردند.

هفته گذشته ۷۲ نماینده سابق و مخالف دولت ونزوئلا که در سال ۲۰۱۹ از «خوان گوایدو» به عنوان رهبر مخالفان و رئیس‌جمهوری موقت حمایت کردند، انحلال «دولت موقت» به ریاست وی را تصویب کردند.

نمایندگان پیشین مجلس ملی ونزوئلا در نشستی مجازی با انحلال دولت موقت به ریاست خوان گوایدو موافقت کردند. مخالفان دولت ونزوئلا که مشروعیت پارلمان برگزیده شده در سال ۲۰۲۱ را نیز به رسمیت نمی‌شناسند، همچنین توافق کردند تا به فعالیت قوه مقننه منتخب خود (در قالب پارلمان سال ۲۰۱۵) به فعالیت خود ادامه دهند. این فعالیت، صرفا برای تصویب قوانین در مورد دارایی‌های خارجی ونزوئلا است که توسط دولت موقت کنترل می‌شود. حزب دولت نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا توانست در سال ۲۰۲۱، اکثریت کرسی‌های مجلس را به دست آورد.
مخالفان دولت ونزوئلا در نظر دارند برای رقابت انتخاباتی سال ۲۰۲۴ با نیکلاس مادورو، یک نامزد مشخص را معرفی کنند.

آمریکا پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ ونزوئلا، با حمایت از خوان گوایدو رهبر حزب مخالفان این کشور نفت خیز حوزه آمریکای لاتین و ایجاد اختلاف و مداخله در امور داخلی این کشور، همواره در پی سرنگونی دولت مادورو بود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر