مدیرکل کمیته امداد استان ایلام خبر داد

کمک ۳۷۵ میلیارد ریالی نیکوکاران در ایلام

مدیرکل کمیته امداد ایلام گفت: مردم نیکوکار استان امسال تاکنون بیش از ۳۷۵ میلیارد ریال برای کمک به نیازمندان مشارکت داشته اند.

رضا طاهری، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام امروز در گردهمایی آموزشی مسئولان و مدیران اجرایی مراکز نیکوکاری وابسته به کمیته امداد استان  گفت: از آنجایی که یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد مردمی شدن هرچه بیشتر فعالیت‌ها و خدمات امداد و بالا بردن زمینه مشارکت بیشتر مردم است مراکز نیکوکاری یکی از ابزار‌ها و ظرفیت‌های اصلی این مهم هستند.

وی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در مناطق کم برخوردار را یکی دیگر از مأموریت‌های مهم کمیته امداد دانستند و افزود: مراکز نیکوکاری از آنجایی که پل ارتباطی مناسبی بین نیکوکاران و نیازمندان جامعه هستند می‌توانند نقش بسیار مهمی در این زمینه داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام به برنامه توانمند سازی محلات کم برخوردار در قالب طرح ۲۰۲۰ اشاره کرد و گفت: این طرح با همکاری کمیته امداد، بهزیستی، استانداری، هلال احمر و دستگاه‌های دیگر در برخی شهرستان‌ها و مناطق استان برگزار می‌شود و مراکز نیکوکاری می‌توانند نقش مهمی در این زمینه داشته باشند.

طاهری با عنوان اینکه رمز موفقیت مراکز نیکوکاری جلب اعتماد افراد خیر و نیکوکار به منظور مشارکت بیشتر در خدمت به محرومان است بیان کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با شناسایی نیازمندان و خدمت رسانی به آنان، هدایت صحیح منابع دستگاه‌های اجرایی، نهاد‌ها و تشکل‌های مردمی و هماهنگی و تعامل با سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله دیگر وظایف مراکز نیکوکاری است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.