مهدی نقویان رییس جدید مرکز سیمافیلم شد

با حکم محسن برمهانی معاون سیما، رییس مرکز سیمافیلم تغییر کرد.

با حکم محسن برمهانی معاون سیما، مهدی نقویان به سمت رییس مرکز سیمافیلم منصوب شد.

در حکم محسن برمهانی خطاب به مهدی نقویان آمده است:

«ایران اسلامی در طول تاریخ پرافتخار خود از گنجینه‌های ممتاز و بی‌نظیر داستان‌پردازی، تصویرسازی و هنر‌های روایی بهره‌مند بوده و امروز با توجه به رقابت‌های روزافزون منطقه‌ای و جهانی و ضرورت تاریخی و تمدنی، احیای این جایگاه و جهش در هنر‌های نمایشی و روایت هنری، اهمیت مضاعف پیدا کرده است. انقلاب اسلامی نیز از یک سو بر گنجینه ماجرا‌های ملی و قهرمانان مردمی و قصه‌های پرفراز و فرود و تجربه زیسته ممتاز ملت افزوده و از دیگر سو چشم و دل توده‌ها و نخبگان بسیاری از ملت‌های جهان را مشتاق شنیدن از ایران عزیز کرده است.»

معاون سیما ارتقای کیفی، محتوایی و کمی آثار نمایشی و مجموعه‌های داستانی رسانه ملی را ماموریت مهم رییس جدید مرکز سیما فیلم برشمرده و خطاب به نقویان تاکید کرده است:

«برنامه‌ریزی برای تحول در سازماندهی تولید و به‌کارگیری سازوکار‌های موثر برای استفاده حداکثری از سرمایه‌ها و استعداد‌های موجود در عرصه هنر‌های نمایشی و جلوگیری از انحصار، کاهش بروکراسی‌های غیر لازم و افزایش کیفیت ساخت مجموعه‌های داستانی متناسب با راهبرد‌های مصرح در سند تحول، هماهنگی کامل با دفتر فیلمنامه رسانه ملی در جهت هم‌افزایی راهبردی و عملیاتی، قانون‌مند کردن نظارت منطقی و موثر بر تولید در ابعاد مالی، نیروی انسانی، محتوایی و ... در بازه زمانی مشخص پیگیری شود.

همچنین کاهش هزینه‌های غیرضروری، افزایش بهره‌وری و گسترش زیرساخت‌های تولید حرفه‌ای و صنعتی، رصد، رتبه‌بندی، ارتباط و بکارگیری مجموعه ظرفیت‌های انسانی، حرفه‌ای، مادی و سخت‌افزاریِ تولید نمایشی فراتر از پایتخت، هم‌افزایی با بخش‌های دولتی و خصوصی در راستای جهش چشم‌گیر کیفی و کمی آثار نمایشی با رویکرد تمدن‌سازی در چشم‌انداز‌های ملی، منطقه‌ای و جهانی از دیگر تاکیدات در این حکم است.»

معاون سیما در این حکم همچنین از زحمات و خدمات شایسته دکتر جواد رمضان‌نژاد درطول تصدی این مسئولیت قدردانی کرده است.

مهدی نقویان فارغ التحصیل کارگردانی از انجمن سینمای جوان و نیز رشته کارگردانی در مقطع کارشناسی از دانشگاه صداوسیما بوده و دارای تجربه فیلمسازی در زمینه‌های فیلم کوتاه، نماهنگ، مستند، سینمایی، حضور در جشنواره‌های فجر، حقیقت، عمار، رشد، کیش، مقاومت و... است.

وی از سال ۱۳۹۸ نیز مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری اندیشه شهید آوینی است و مدیریت ساخت و تولید سریال‌های «گاندو»، «محرمانه»، «ترور»، «سرباز کوچک امام»، «روز‌های لاجوردی» و... و همچنین کارگردانی آثار شاخصی همچون نماهنگ «بابا خون داد»، فیلم کوتاه «اقتباس»، مستند‌های «روایت رهبری»، «در لباس سربازی»، «رمز و راز ملکه»، «برادران» و «در برابر طوفان» را در کارنامه کاری خود دارد.

نقویان نامزد ۲ دوره چهره سال هنر انقلاب ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ هم بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار