اعلام زمان برگزاری آزمون صلاحیت علمی دانشجویان علوم پزشکی انتقالی از خارج کشور

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی از تصویب آیین نامه اجرایی انتقال دانشجویان خارج از کشور به ایران و اعلام زمان برگزاری آزمون صلاحیت علمی خبر داد.

غلامرضا حسن زاده ، دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی گفت: آزمون صلاحیت، ملاک انتقال دانشجویان خارج از کشور به ایران است که مرحله اول آن در دی ۱۴۰۱ برگزار شد و مرحله بعدی آن در مرداد ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی اعلام کرد: دانشجویانی که قبل از سال ۲۰۱۹ میلادی برای ادامه تحصیل از کشور خارج شدند، در آزمون دی شرکت کردند و آزمون مرداد ۱۴۰۲ مربوط به داوطلبانی می‌شود که بعد از سال ۲۰۱۹ میلادی در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند.

وی با بیان این مطلب که منابع آزمون در سایت مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت بارگذاری شده است، افزود: داوطلبانی که مایل به شرکت در آزمون مرداد ۱۴۰۲ هستند باید حداقل ۷۲ واحد درسی مرتبط را با نمره قابل قبول گذرانده باشند.

حسن زاده تصریح کرد: حدود دو درصد از داوطلبان در رشته‌های دندان پزشکی، پزشکی و داروسازی پذیرفته و بقیه افراد در سایر رشته‌های کارشناسی جذب می‌شوند.

وی گفت: افرادی که ۶۰ درصد از حد نصاب نمره را کسب کنند می‌توانند مقطع رشته‌های اعلامی از شورای گسترش را انتخاب کنند و بر اساس اعلام ظرفیت دانشگاه ها، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

حسن زاده یادآور شد: برای تسهیل فرآیند انتقال دانشجویان و سنجش علمی آن ها، این آزمون برگزار می‌شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: علوم پزشکی ، آزمون
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر