پلمب آسانسور اماکن عمومی در بجنورد

مدیرکل استاندارد خراسان شمالی از پلمب آسانسور سه مکان عمومی به دلیل نداشتن تاییدیه ایمنی معتبر خبر داد.

مهمان نواز گفت: به منظور حفظ سلامت، ایمنی و پیشگیری از خطرات جانی و احتمالی برای شهروندان گرامی، آسانسور سه مکان عمومی به دلیل نداشتن تاییدیه ایمنی معتبر پلمب شد و بازرسی از تمامی آسانسور‌های اماکن عمومی در دست اقدام است و درصورت نداشتن تاییدیه ایمنی معتبر برابر با قوانین و مقررات استاندارد‌های اجباری رفتار خواهد شد.

او گفت:  تاییدیه‌های آسانسور دارای اعتبار یکساله است و در صورت عدم انجام سرویس و نگهداری مستمر توسط شرکت‌های مجاز و عدم بازرسی ادواری سالیانه توسط بازرسان تاییدصلاحیت شده سازمان ملی استاندارد و تمدید تاییدیه ایمنی آسانسور، مسئولیت حوادث و سوانح احتمالی به عهده مالکین و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور و شرکت طرف قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور مربوطه خواهد بود.

مهمان نواز گفت: با توجه به مفاد قرارداد‌های بیمه شرکت‌های بیمه گذار مبنی بر داشتن مجوز‌های قانونی آسانسور جهت پرداخت خسارت‌های بیمه‌ای در صورت بروز حوادث، مالکین و بهره برداران آسانسور در صورت عدم تمدید تاییدیه ایمنی آسانسور با مشکلات جدی مواجه خواهند شد.

عقد قرارداد نصب و راه اندازی و همچنین سرویس و نگهداری آسانسور تنها با شرکت‌های معتبر و دارنده پروانه طراحی مونتاژ آسانسور از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجاز است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: