دستگاه ام. آر. آی بیمارستان سبلان اردبیل راه‌اندازی شد

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: دستگاه ام. آر. آی بیمارستان سبلان اردبیل پس از طی مراحل اولیه جهت ارائه خدمات به شهروندان راه اندازی شد.

سید عباس موسوی گفت: این دستگاه سال گذشته به همت مدیریت درمان وقت استان و با مساعدت سازمان تامین اجتماعی خریداری شده بود، که با ایجاد فضای مناسب مراحل نصب و راه اندازی طی شده و در چند هفته اخیر پروانه بهره‌برداری از آن صادر شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل در مراسم بهره‌برداری از دستگاه ام. آر. آی بیمارستان سبلان اردبیل افزود: این دستگاه ام. آر. آی ۱.۵ تسلا، در سال ۲۰۲۱ ساخته شده و جزو به روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های ام. آر. آی هست که به ارزش ۵ میلیارد تومان با دلار ارز ترجیحی خریداری شده است، ولی ارزش واقعی آن به قیمت امروز نزدیک ۵۰ میلیارد تومان است.

موسوی بیان کرد: با نصب و راه اندازی این دستگاه، خدمات آن به صورت رایگان برای بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی و افرادی که تحت پوشش بیمه‌های دیگر باشند، ارائه خواهد شد.

او در ادامه با تشریح اقدامات مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی در استان اظهار کرد: فروردین ماه امسال بخش زنان بیمارستان ارس پارس آباد افتتاح و در اختیار مردم این شهرستان قرار گرفت. علاوه براین بخش اطفال جدید این بیمارستان هم در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل با اشاره به سفر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به استان و مصوبات این سفر اظهار کرد: مهمترین مسئله درباره بخش درمان شهرستان پارس‌آباد، الحاق شعبه بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی به بیمارستان ارس پارس آباد بود که اگر ساختمان مناسبی برای شعبه بیمه‌ای وجود داشته باشد ظرفیت بیمارستان ۴۶ تختخوابی بیمارستان ارس به ۹۶ تختخوابی ارتقای خواهد یافت که این بزرگترین کمک به مردم این شهرستان خواهد بود.

موسوی افزود: از دیگر مصوبات سفر مدیرعامل، راه اندازی دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان ارس پارس آباد بود که بعد از الحاق شعبه و در صورت تامین فضای فیزیکی مناسب، در این مرکز دستگاه سی تی اسکن نصب خواهد شد.

او با بیان اینکه درمانگاه فعلی شهرستان گرمی استاندارد‌های لازم را برای ارائه خدمات درمانی ندارد، گفت: قرار است با واگذاری زمینی که متعلق به آموزش و پرورش است درمانگاه جدیدی در این شهرستان احداث شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل افزود: در شهرستان بیله‌سوار بنا به قول فرماندار این شهرستان، هم زمینی که به جهاد کشاورزی تعلق دارد قرار است در اختیار مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد تا درمانگاه جدیدی در آنجا احداث شود.

موسوی ادامه داد: درمانگاه شهرستان خلخال هم فرسوده است که نقشه ساخت درمانگاه جدید در این شهرستان هم در شورای عالی فنی و مهندسی سازمان است و بعد از طی مراحل و انجام کار‌های لازم در آنجا درمانگاه به روز و مناسب در شان مردم احداث خواهد شد.

او افزود: در شهرستان مشگین شهر قرار است شعبه بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی به بخش درمان واگذار شده و گسترش یابد که با این واگذاری، خدمات آن هم گسترش خواهد یافت.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل اضافه کرد: فروردین ماه زمین پروژه درمانگاه شهرستان نمین در اختیار مدیریت درمان تامین اجتماعی استان قرار گرفت و در حال حاضر عملیات احداث درمانگاه شهرستان نمین هم حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

موسوی در خصوص پروژه‌های درمانی تامین اجتماعی در شهرستان اردبیل هم گفت: توسعه و تجهیز درمانگاه شماره ۲ اردبیل که سالیان سال مورد درخواست مردم شهرستان بود، تهاتر آن با شهرداری در حال انجام است و با تعیین تکلیف این تهاتر، درمانگاه شماره ۲ در اختیار مردم اردبیل قرار خواهد گرفت.

به گفته او در حال حاضر مراجعات به درمانگاه سبلان و میرزا حسین خیلی بالاست و اگر درمانگاه شماره ۲ تکمیل شده و در اختیار مردم قرار گیرد، مراجعات به این مراکز کاهش خواهد یافت.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل با اشاره به هجمه‌هایی که طی ماه‌های اخیر علیه مدیریت درمان تامین اجتماعی استان به علت تعطیلی درمانگاه عمومی و تخصصی تامین اجتماعی شده است، گفت: درمانگاه تخصصی به علت بروز تخلفاتی تعطیل شده بود که با رایزنی‌های واحد حقوقی سازمان تامین اجتماعی مشکلات آن در حال برطرف شدن است و به زودی پیمانکار کار احداث درمانگاه را ادامه خواهد داد. علاوه بر این بخش آی سی یو و سی سی یو بیمارستان سبلان هم در راستای طرح ارتقای هتلینگ افتتاح و در اختیار مردم قرار گرفت.

موسوی افزود: مناقصه بخش اطفال برگزار و برنده آن مشخص شده و کار ساخت این بخش هم به زودی آغاز می‌شود ضمن اینکه برای بخش فیزیوتراپی هم فضای مناسبی اختصاص می‌یابد که با راه اندازی این بخش‌ها خدمات رسانی به شهروندان با کیفیت بهتری ارائه خواهد شد.

او در پایان از اخذ سند تک برگ برای بیمارستان سبلان در دوره جدید خبر داد و گفت: با رایزنی‌هایی که در این دوره شد، این بیمارستان بعد از ۲۰ سال دارای سند تک برگ شد.

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۲ ۱۷ دی ۱۴۰۱
با سلام جناب دکتر موسوی و .شهرستان خلخال با پوشش دادن سه شهر کوثر و هشتحین ومر اجعین زیاد دیگر درمانگاه کفاف نمی کند نیازمند یک بیمارستان 50 تخخوابی مجهز تخصصی. هست لذا مردم مظلوم خلخال وحومه بی صبرانه منتظر اقدام عملی و جهادی شما هستند