فوتی‌های حوادث ترافیکی قم نسبت به پارسال ۲۴ درصد افزایش یافت

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث ترافیکی در استان در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، ۲۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

جلیل گودرزی‌فر گفت: در ۹ ماه امسال ۱۰۳ نفر بر اثر حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند، در حالی‌که سال گذشته در همین مدت ۷۹ نفر جان باختند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم اضافه کرد: امسال ۱۸ نفر از فوتی‌ها و سال گذشته ۱۲ نفر مربوط به موتورسواران بوده که ۳۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

گودرزی فر با بیان این‌که تعداد تصادف‌ها ۱۳ و مصدومان نیز ۱۵ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: در ۹ ماه امسال ۱۶ هزار و ۱۱۴ و در مدت مشابه سال گذشته نیز ۱۴ هزار و ۱۱۷ تصادف رخ داده و تعداد مصدومان امسال و سال گذشته نیز به ترتیب ۲۱ هزار و ۲۸۶ و ۱۸ هزار و ۱۷۵ نفر بوده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم بیان کرد: در همین مدت، امسال تعداد تصادف‌های موتورسیکلت‌سواران هشت درصد و مصدومان ناشی از این حوادث نیز ۱۰ درصد افزایش یافته است.

به گفته گودرزی فر، سال گذشته بالگرد اورژانس ۴۴ بار به پرواز درآمد و ۱۱۲ مصدوم را به مراکز بیمارستانی منتقل کرد، در مدت مشابه امسال با ۶۷ پرواز، ۱۳۸ مصدوم را به بیمارستان منتقل نمود که تعداد پرواز‌ها ۳۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

اورژانس ۱۱۵ استان قم دارای ۲۲ پایگاه شهری، ۱۸ پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه هوایی، ۶۱ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد با ۲۷۰ نیروی انسانی است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: