مدیرکل سازمان صمت استان سمنان:

۱۲۸ طرح مشاغل خانگی در استان سمنان تسهیلات دریافت کردند

تشنه دل با بیان اینکه هدف از اعطای مجوز مشاغل خانگی توانمند کردن متقاضیان است، گفت: ۱۲۸ طرح مشاغل خانگی استان تسهیلات دریافت کردند.

مدیرکل سازمان صمت استان سمنان در نشست کارگروه مشاغل خانگی به میزبانی اداره کل صمت سمنان ضمن بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲۸ طرح مشاغل خانگی استان سمنان موفق به دریافتند تسهیلات شدند، ابراز داشت: هدف از اعطای این مجوزها و تسهیلات رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال و کمک به توانمند سازی جوامع بومی و محلی است.

وی با بیان اینکه برای این تعداد طرح در مجموع بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات در استان سمنان پرداخت شده است، افزود: این تسهیلات سه گروه عمده فرش و دستباف، صنایع نساجی، پوشاک و سراجی و گروه صنعت و خدمات را شامل می‌شود.

رئیس سازمان صمت استان سمنان بابیان اینکه یکی از کارکردهای اصلی این تسهیلات کمک به اشتغال و رونق اقتصادی خانوارها است، ابراز داشت: طی مدت مذکور این تسهیلات توانسته زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر را در بخش مشاغل خانگی استان سمنان فراهم کند.

تشنه دل بابیان اینکه ۶۲۰ نفر دیگر متقاضی مشاغل خانگی برای دریافت تسهیلات در سامانه ثبت نام کردند، تصریح کرد: به این معنا که برای این تعداد مشاغل خانگی مجوزهای لازم صادر شده است تا با افزایش سهم مشاغل خانگی بتوانیم ضمن جلوگیری از هدر رفت منابع حضور این کسب و کارها را در عرصه ملی فراهم و آنها را به بازارهای هدف متصل کنیم.

وی بابیان اینکه ۲۷۷ طرح مشاغل خانگی نیز برای دریافت تسهیلات مناسب به بانک‌های عامل استان سمنان معرفی شدند، افزود: در صورت همکاری بانک‌ها این طرح‌ها بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت خواهند کرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر