افزایش شهر‌های زرد نقشه کرونا در فارس به ۵ مورد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش شهر‌های دارای وضعیت زرد در نقشه کرونا به پنج شهرستان خبر داد.

سید وحید حسینی با اعلام آخرین وضعیت رنگبندی کرونا از سوی وزارت بهداشت، وضعیت شهرستان‌های خرم بید، زرقان، خفر، جویم و لارستان را زرد اعلام کرد و گفت: دیگر شهرستان‌های استان فارس بر اساس این گزارش، در وضعیت آبی قرار دارد.

او این افزایش را که همزمان با ورود موج هشتم بیماری کرونا به کشور بوده است، به منزله هشداری برای سلامت عمومی قلمداد کرد و از مردم استان فارس خواست تا در مقابل این زنگ خطر، هوشیارانه اقدام کرده و از سلامت خود و اطرافیان در برابر این بیماری محافظت کنند.

مسئول ارشد حوزه سلامت فارس پایبندی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در هنگام خروج از منزل، همچنین شست و شوی منظم دست ها، حفظ فاصله فیزیکی و پیش بینی تهویه مناسب در اماکن را از جمله راهکار‌های موثر در شرایط کنونی دانست.

دریافت به موقع واکسن پیش از گسترش موج جدید بیماری، دیگر توصیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مردم استان فارس بود و با تاکید بر ضرورت این امر به ویژه در گروه‌های آسیب پذیر جامعه نظیر مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای و سالمندان گفت: کاهش سطح ایمنی عمومی با توجه به گذشت چند ماه از دریافت واکسن در اغلب گروه‌های جامعه، نگرانی‌ها را نسبت به گستردگی شیوع این بیماری در کشور افزایش داده است.

او با اشاره به آمادگی مراکز واکسیناسیون استان برای مراجعه و دریافت واکسن، از فعالیت هشت پایگاه واکسیناسیون در شیراز و همچنین مراکز واکسیناسیون در شهرستان‌های استان خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از افراد خواست تا در صوت بروز علایم بیماری نظیر سرفه، تب، آبریزش بینی و بدن درد، به مراکز ارائه خدمات سلامت و یا پزشک خانواده مراجعه کرده و تا حد امکان از انتقال بیماری به اطرافیان، پیشگیری کنند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر