بستری ۱۹۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۱۹۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

عباس رضائیان زاده گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، دو میلیون و ۲۶۰ هزار و ۵۰۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۹۵۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

او گفت: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع، یک میلیون و ۸۳۱ هزار و ۵۱۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۲۱۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی ۴۲۸ هزار و ۹۸۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۷۴۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

او گفت: با بستری ۲۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

رضائیان زاده گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری، هشت هزار و ۱۷۰ نفر است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: همچنین از ابتدای شیوع این بیماری ۶۵۳ هزار و ۷۲۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او گفت: در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۶ هزار و ۳۲۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۸۵۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۹۰۹ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۵۸۲ دُز نوبت سوم و ۱۳۳ هزار و ۹۸۰ دُز یادآور واکسن بوده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: