تیم فوتبال مس رفسنجان در نیم‌فصل اول رقابت‌های لیگ برتر اعداد عجیبی را به ثبت رساند.

بدون احتساب دیدار عقب‌افتاده‌ی آلومینییوم اراک و گل‌گهر سیرجان، در شرایطی به پایان نیم‌فصل نخست بیست و دومین دوره‌ی رقابت‌های لیگ برتر رسیدیم که تیم فوتبال مس رفسنجان به نوعی عجیب‌ترین شرکت‌کننده‌ی این دوره بود.

نارنجی‌ و سبزهای رفسنجان در سومین فصل حضور خود در بالاترین سطح فوتبال ایران توانستند پس از ۱۵ هفته ۲۲ امتیاز به دست بیاورند و فقط در شرایطی که آلومینیوم بتواند با سه گل فاصله از سد گل‌گهر بگذرد رتبه‌ی پنجم را ترک و به رده‌ی ششم سقوط می‌کنند.

محمد ربیعی، چهارمین فصل حضور خود در تیم مس رفسنجان را سپری می‌کند و باثبات‌ترین سرمربی لیگ به حساب می‌آید. مس فصل به فصل پرمهره‌تر از قبل شد و این اتفاق در ابتدای لیگ بیست و دوم هم رخ داد. آنها توانستند استخوان‌بندی تیم‌شان را حفظ کرده و بازیکنانی چون لوسیانو پریرا، حامد لک، رامتین سلیمان‌زاده، فرشید باقری و ... را با خدمت بگیرند. مجید علیاری نیز بزرگ‌ترین جداشده‌ی تیم کویرنشین لقب گرفت.

مس رتبه‌ی نسبتا خوبی را در نیم‌فصل اول به دست آورد اما از لحاظ امتیازگیری شاهد پیشرفتی از سوی این تیم نبودیم. آنها در پایان نیم‌فصل اول لیگ بیستم ۲۲ امتیاز اندوخته داشتند و در لیگ بیست و یکم آنها با ۲۳ امتیاز به کار خود پایان دادند. پس با این اوصاف این تیم به جای پیشرفت با افتی یک امتیازی مواجه شد.

مس با چهار پیروزی، ۱۰ تساوی و تنها یک شکست به کار خود در نیمه‌ی نخست لیگ بیست و دوم خاتمه داد. آنها هشتمین تیم از حیث تعداد برد، اولین تیم در تعداد تساوی و اولین تیم در کنار پرسپولیس از منظر تعداد باخت بودند. مسی‌ها با دریافت تنها چهار گل، بهترین خط دفاعی لیگ را یدک می‌کشند و می‌توانند با ادامه‌ی این روند رکورد تاریخی استقلال در لیگ بیست و یکم را بشکنند. نقطه‌ی تاریک ماجرا تعداد گل‌های زده‌ی رفسنجانی‌ها است. این تیم با زدن فقط ۹ گل تنها از آلومینیوم و پیکان بیشتر گل زده و ممکن است با گلزنی اراکی‌ها برابر گل‌گهر در بازی عقب‌افتاده به رتبه‌ی یکی مانده به آخر سقوط کنند.

مربی مس

مس در خانه سه برد و چهار تساوی را به دست آورد و فقط یک گل خورد. آنها با ۱۳ امتیاز، پنجمین تیم برتر میزبان نام گرفتند. در سوی مقابل شاگردان ربیعی با یک برد، ۶ تساوی و یک باخت و کسب ۹ امتیاز، هفتمین تیم در مسابقات خارج از خانه بودند. تمام پیروزی‌های مس در استان کرمان رقم خورد و تنها پیروزی خارج از خانه‌شان هم مقابل مس کرمان به دست آمد. مس رفسنجان تنها مقابل پرسپولیس طعم تلخ شکست را چشید. هشت بازی از ۱۶ بازی این تیم با نتیجه‌ی مساوی بدون گل به اتمام رسید تا از این حیث هم رکورددار باشند.

بازهم باید از گل نخوردن این تیم صحبت کنیم. مس رفسنجان در این فصل ۱۱ کلین‌شیت داشته و تنها در چهار مسابقه دروازه‌اش باز شده است. آنها در ۶ مسابقه‌ی اخیر خود هیچ گلی دریافت نکرده‌اند و حالا با رکورد ۶۱۱ دقیقه بدون دریافت گل رکوردی دیگر را در این دوره به ثبت رسانده‌اند. حامد لک در اکثر بازی‌ها دروازه‌بان این تیم بوده و داود نوشی صوفیانی نیز در هفته‌های اخیر چند بازی را انجام داد.

باید دید عجیب‌ترین و ناموزون‌ترین تیم لیگ در نیم‌فصل دوم چه عملکردی را به منصه‌ی ظهور گذاشت و در کجای جدول قرار می‌گیرد. مس در لیگ بیستم با ۳۹ امتیاز هشتم شد و در لیگ بیست و یکم با ۴۵ امتیاز در جایگاه ششم ایستاد. آنها برای اینکه بتوانند به پیشرفت خود ادامه دهند باید در نیمه‌ی دوم فصل جاری نتایجی بهتر نسبت به نیم‌فصل اول کسب کنند.

تیم مس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار