مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر:

پنج بازارچه دائمی صنایع دستی در استان بوشهر ایجاد می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: مصوب شده است که پنج بازارچه دائمی صنایع دستی در این استان راه‌اندازی شود.

اسماعیل سجادی منش  با اشاره به ظرفیت بالای استان بوشهر در تولیدات متنوع صنایع دستی، افزود: با پیگیری دفتر امور شهری و شوراهای استانداری بوشهر قرار شده این بازارچه‌ها از سوی شهرداری‌ها به صورت مجتمع جانمایی و راه‌اندازی شود.

او عنوان کرد: در این گام قرار است شهرهایی وحدتیه، دالکی، دیلم، سعدآباد و نخل تقی صاحب بازارچه دائمی صنایع دستی شوند و بررسی‌ها برای ایجاد این بازارچه در بندر بوشهر نیز از سوی شهرداری در دست بررسی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی را از دیگر راهکارها برای رونق تولید در این بخش دانست و ادامه داد: علاوه بر تسهیلگری برای اعزام صنعتگران بوشهری به نمایشگاه‌های خارج از استان، برگزاری سه نمایشگاه داخلی نیز تا پایان سال برنامه‌ریزی شده است.

سجادی منش یادآورشد: در سال‌های اخیر صنایع دستی در استان بوشهر مورد استقبال قرار گرفته و در زمان حاضر ۱۱ تعاونی در این استان فعال است به گونه‌ای که هر شهرستان دست کم یک تعاونی دارد.

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: