سرلشکر باقری:

مصمم بر ایجاد کارگروه مشترک نظامی ایران و پاکستان هستیم

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در تماس تلفنی با رئیس کمیته مشترک فرماندهان ارتش پاکستان بر تشکیل کارگروه مشترک نظامی بین دو کشور تاکید کرد.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در تماس تلفنی با ارتشبد ساحر شمشاد میرزا، انتصاب وی را به عنوان ریاست کمیته مشترک فرماندهان ارتش پاکستان تبریک گفت.

وی با اشاره به روابط حسنه نیرو‌های مسلح دوکشور از گذشته تا به حال و روند رو به توسعه همکاری‌های دفاعی و امنیتی به ویژه در ارتقاء تحکیم امنیت مرز مشترک، آمادگی کامل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در خصوص سرعت بخشیدن به پیشنهاد ژنرال ندیم رضا رئیس سابق کمیته مشترک فرماندهان ارتش پاکستان مبنی بر ایجاد کارگروه مشترک نظامی دو کشور را اعلام کرد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین دیدار‌های متقابل فرماندهان عالی رتبه و بهره‌گیری از ظرفیت‌های آموزشی، عملیاتی، امنیتی و فنی فیمابین را نشان از جدیت دو کشور در توسعه همکاری‌ها در چارچوب منافع ملی ارزیابی کرد.

مرز مشترک دو کشور را مرز صلح و دوستی

در ادامه ارتشبد ساحر شمشاد میرزا ضمن تشکر از تبریک و حسن توجه سرلشکر باقری، مرز مشترک دو کشور را مرز صلح و دوستی نامید و اعلام کرد جمهوری اسلامی پاکستان همواره حامی منافع جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی و به خصوص در مسئله انرژی هسته‌ای بوده و هیچ مانعی برای گسترش تعامل دوجانبه وجود ندارد.

وی تسریع در فعال شدن کارگروه مشترک نظامی دوکشور را از اولویت‌های ارتش پاکستان دانست؛ و در ادامه از حمایت‌های بی‌دریغ رهبری جمهوری اسلامی ایران درخصوص مسئله کشمیر قدردانی کرد.

این مقام مسئول در ارتش پاکستان در پایان درخواست کرد، سلام وی را به رهبرمعظم انقلاب، رئیس جمهور و ملت ایران تقدیم کند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین در این گفتگو راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی را گام موثری در تعمیق امنیت مرز‌های دوجانبه ارزیابی کرد و در عین حال خواستار افزایش نیرو‌های مرزبانی ارتش پاکستان شد.

سرلشکر باقری در پایان از ارتشبد ساحر شمشاد میرزا برای سفر به تهران دعوت کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار